Akmenės istorijos muziejaus vaizdo įrašuose – pasakojimai apie lobius, pilkapių tyrinėjimus, jų tvarkymą

Akmenės istorijos muziejus – vienas iš jauniausių privačių muziejų Lietuvoje. Jo įkūrėjas Arūnas Ostrauskis kultūros paveldą puoselėja ne tik jį kaupdamas ir saugodamas, bet ir kurdamas vaizdo įrašus apie šias vertybes.

Vaizdo pasakojimai apie Akmenės krašte rastus lobius, pilkapių tyrinėjimus, tvarkymą, aptiktus istorinių statinių pėdsakus yra skelbiami muziejaus vaizdo įrašų paskyroje „YouTube.com“. Reportažinio tipo siužetuose susipažįstame su muziejų archyvuose saugomais eksponatais. Vaizdo įrašuose vaizduotę žadina ir senieji kapinynai bei metalo detektoriais archeologų tyrinėjami žemės plotai.  Pasakojama ir apie Akmenės krašte rastų lobių aptikimo aplinkybes, jų saugojimą ir tyrinėjimą.

Filmukų kūrėjas kviečia susipažinti su vadinamojo Alkiškių lobio, rasto 1956 m., istorija. Tuomet bulvių lauke, 50 cm gylyje, buvo iškasta puodynė su keturiais šimtais XVI–XVII a. monetų iš įvairiausių Europos šalių. Viešai prieinami ir muziejaus sukurti vaizdo pasakojimai apie du Kruopių kaimo lobius. Pirmasis supažindina su iki šiol didžiausiu Akmenės krašte rastu lobiu, kuriame net 900 monetų, kitas – su 2017 m. aptiktu radiniu – jį sudaro kelios dešimtys prieškario Lietuvos sidabrinių litų. Čia pateiktas pasakojimas ir apie tai, kaip šiuos sidabrinius dalijosi jų radėjai.

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2018-02-23