Animacinis vaizdo klipas: kultūros paveldo ženklinimas „Creative Commons“ ir „Rights Statements“

Nacionalinė biblioteka, vykdydama projektą „Skaitmeninio ir suskaitmeninto turinio ženklinimas“, į ženklinimo žinyną (cc.lnb.lt) integravo „Rights Statements“ ženklinimo pareikštis, kurios yra naudojamos ir interneto platformoje „Europeana“ (www.europeana.eu). Taip pat buvo sukurtas interneto auditorijai skirtas animacinis vaizdo klipas, pristatantis kultūros paveldo ženklinimo „Creative Commons“ licencijomis ir „Rights Statements“ pareikštimis būdus.

Animaciniame vaizdo klipe išryškinami pagrindiniai klausimai, kuriuos užduoda dažnas interneto vartotojas ar net skaitmeninimo kultūros puoselėtojas, radęs suskaitmenintą kūrinį internete:

  • Kokios teisės saugo skirtingus kūrinius?
  • Kokį vaidmenį kūrinių dalijimosi procese atlieka paveldo skaitmenintojai?
  • Kaip jie gali padėti vartotojams pažinti ne tik kultūros paveldą, bet ir kultūrinio kūrinio panaudojimo teises?

Skaitmeninio turinio ženklinimo žinyne (cc.lnb.lt) yra galimybė susipažinti su kūrybos ženklinimo metodika, kuri skatina sąžiningai dalytis kūriniais ir padeda tinkamai naudotis suskaitmenintu turiniu.

Informacinis filmukas sukurtas įgyvendinant Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą „Skaitmeninio ir suskaitmeninto turinio ženklinimas“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Animacinis vaizdo klipas > 

Parengta pagal Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skelbiamą informaciją

 

Atnaujinta: 2019-07-12