Bažnytinės metrikų knygos Lietuvos muziejuose

Susidomėję savo giminės istorija, bene dažniausiai pirmiausia pasukame į Lietuvos archyvus, kur saugoma didelė dalis išlikusių bažnytinių metrikų knygų (krikšto, užsakų, santuokos, mirties registracijos). Daug tokių metrikų archyvų darbuotojai jau suskaitmenino ir paviešino Virtualios elektroninės paveldo informacinės sistemos (VEPIS) portale „ePaveldas“ www.epaveldas.lt.

Metrikų knygų saugoma ir muziejuose. Čia jos jau pradėtos skaitmeninti. Informacija apie muziejų sukurtą sklaidai skirtą skaitmeninį turinį viešinama Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) portale www.limis.lt. Metrikų knygų skaitmeninimo procesas sudėtingas ir ilgas, nes beveik visada šios knygos yra stipriai paveiktos drėgmės, temperatūros, šviesos ir kitų veiksnių. Prieš skaitmeninimą jas būtina restauruoti.

Įvertinę tą faktą, kad gyventojai ieško informacijos apie bažnytines knygas, nori žinoti, kokiose įstaigose jų reikėtų ieškoti, 2017 m. Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) paragino muziejus teikti informaciją apie šias knygas ir pradėjo kaupti duomenų bazę apie jas. Rugsėjo–spalio mėnesiais informaciją apie tokias knygas pateikė 12 Lietuvos muziejų. Šią informaciją LM ISC LIMIS susitemino ir teikia skaitytojams. Tikimės, kad artimiausiu laiku šį sarašą pavyks papildyti ir duomenimis iš kitų muziejų.

 

Lietuvos muziejuose saugomų bažnytinių metrikų knygų sąrašas . Žiūrėti >

Nuotraukoje – Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios metrikų knygos fragmentas

 

LDM filialo LM ISC LIMIS inforrmacija

Atnaujinta: 2017-11-28