Biografinis žinynas „Šiaulių šviesuomenė: nuo 1918 m. iki šių dienų“ internete

Biografinis žinynas „Šiaulių šviesuomenė“ – pirmasis bandymas virtualioje erdvėje surinkti informaciją apie Šiauliuose gimusius, čia gyvenančius ar kurį laiką gyvenusius ir dirbusius, miestui nusipelniusius žmones. Rengdami jį bibliotekininkai prioritetą teikė kultūros, meno ir švietimo veikėjams, nuo 1918 m. pasiekusiems ryškesnių rezultatų profesinėje ar visuomeninėje veikloje.

Šviesuolių biografijos parengtos remiantis bibliotekoje saugomais publikuotais šaltiniais, kurie nurodomi kiekvienos rubrikos gale. Medžiaga pateikiama pagal asmenų veiklos sritis, kiekviename skyriuje pavardės surašytos abėcėlės tvarka. Žinyne įstaigos, įmonės, organizacijos, aukštesniosios ir aukštosios mokyklos nurodomos pagal tuo metu galiojusios pavadinimus. Pateikiama turima informacija ir apie asmenų apdovanojimus, gautus tiek Nepriklausomos Lietuvos metais, tiek sovietmečiu, tiek ir laikotarpiu po Nepriklausomybės atkūrimo, asmenų atminimo įamžinimą. Jeigu asmuo yra plačiau pasireiškęs keliose veiklos srityse – pateikiamos nuorodos, pagal kurias galima rasti daugiau informacijos apie tą žmogų. Didžioji dalis biografijų yra iliustruotos nuotraukomis.

Biografinis žinynas pagerbia gyvus ar jau amžinybėn iškeliavusius Šiaulių šviesuolius, suteikia galimybę platesnei visuomenei susipažinti su jų darbais.

Žinynas parengtas Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šiaulių skyriaus iniciatyva. Jo rengimą finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, idėją parėmė Šiaulių bendruomenės namų pirmininkas Vaclovas Vingras.

Žinynas yra nuolat atnaujinamas aktualia informacija.

Bibliografinio žinyno adresas internete: http://www.savb.lt/lt/krastieciams/biografinis-zinynas-siauliu-sviesuomene1918-2005

 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2017-04-04