Didžiosios Britanijos nacionalinė biblioteka visuomenei atvėrė suskaitmenintų istorinių žemėlapių archyvą

Suskaitmenintas nacionalinės Britų bibliotekos žemėlapių archyvas, kurį sudaro beveik 18 000 dokumentų, nuo šiol yra prieinamas visuomenei be jokių autorių turtinių teisių apribojimų.

Žemėlapių archyvas sudarytas iš Karaliaus Jurgio III topografinės kolekcijos, saugomos Britų bibliotekoje ir apimančios keturis šimtmečius pasaulio vietovių vaizdavimo – nuo žemėlapių ir atlasų iki architektūrinių piešinių, akvarelių ir karikatūrų.

Iš viso kolekciją sudaro 40 000 žemėlapių ir panoramų. Baigus skaitmeninimo darbus, Britų biblioteka planuoja visą kolekciją padaryti laisvai prieinamą internete.

Žemėlapių skaitmeninimas ir viešinimas yra dalis septynerių metų trukmės projekto, kurio tikslas – kataloguoti, konservuoti ir suskaitmeninti 1823 m. karaliaus Jurgio IV pristatytą kolekciją. Ji sudėliota geografiškai: apie 40% yra skirta britų saloms, trečdalis apima Europą ir 10% – tokias britų įtakos zonas kaip Šiaurės Amerika ir Indija.

Suskaitmeninti dokumentai yra prieinami Britų bibliotekos skaitmeninėje „Flickr Commons” kolekcijoje. Žemėlapius taip pat galima rasti bibliotekos interaktyvioje programėlėje „Georeferencer”, kurioje savanoriai žemėlapius gali paversti duomenimis, žymėdami lokacijas suskaitmenintose Britų bibliotekos kolekcijose, kurdami naujas formas atradimams ir tyrimams.

Žemėlapių kolekcija „Flickr”: https://bit.ly/2Fqw3b4

Žemėlapių kolekcija Britų bibliotekos archyve: https://bit.ly/31mt2R9

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą portalo „ianVisits” informaciją

Atnaujinta: 2020-10-14