Elektroniniai valdžios vartai. Kas tai?

Elektroniniai valdžios vartai. Kas tai? Kaip į juos patekti? Šiandien tokį klausimą vis dar kelia nemažai gyventojų.

Trumpai į jį būtų galima atsakyti taip: tai yra administracinių ir viešųjų elektroninių paslaugų portalas, skirtas gyventojams, verslo įmonėms ir paslaugų teikėjams. Jį sukūrė, administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas, veikiantis prie Susisiekimo ministerijos. Portalo adresas internete – https://www.epaslaugos.lt/portal/ .

Savo ruožtu portalo kūrėjai apie jį pateikia tokią informaciją:

„Pasinaudodamos interneto teikiamomis mums galimybėmis, valdžios institucijos kasmet pasiūlo naujų e. paslaugų. Žinoma, svarbu ne tik perkelti paslaugas į elektroninę erdvę, bet ir padaryti jas lengvai surandamas.
Šiuo tikslu sukurtas valdžios teikiamų e. paslaugų portalas – Elektroniniai valdžios vartai, pasiekiami adresu www.epaslaugos.lt. Portale, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines e. paslaugas. Dalį jų galima užsisakyti pačiame portale, o jei paslauga užsakoma tik jos teikėjo tinklapyje, į jį vartotojas nukreipiamas automatiškai.
Norimos paslaugos paieškos neužtrunka, nes svetainės struktūra sukurta taip, kad būtų nesudėtingai suprantama naudotojui. Elektroninių valdžios vartų pagrindiniame puslapyje pateikiamos trys portalo naudotojų grupės: „Gyventojams“, „Verslo subjektams“, „Paslaugų teikėjams“.
Spustelėjęs vieną iš pateikiamų Elektroninių valdžios vartų naudotojų grupių nuorodų, asmuo nukreipiamas į pasirinktą portalo naudotojo sritį, kurioje yra pateikiama konkrečiai naudotojų grupei skirta informacija ir paslaugos.
Siekiant supaprastinti portalo naudojimą, įdiegta galimybė populiariausias paslaugas peržiūrėti spustelėjus nuorodą „Populiariausios“. Rečiau naudojamas paslaugas galima rasti ieškant pagal kategorijas, pavyzdžiui, „Migracija“, „Mokesčiai“ ir kt.
Norėdami naudotis e. paslaugomis, vartotojai turi patvirtinti savo tapatybę per Elektroninių valdžios vartų portalą. Tai galima padaryti:
• pasinaudojant Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės sistemomis; (Dėmesio, atskirais atvejais užsakymą paslaugai gauti gali tekti pasirašyti elektroniniu arba mobiliu elektroniu parašu)
• pasinaudojant e. parašu.“

Išsamesnė informacija apie el. parašą yra pateikta skyrelyje „Raktas elektroninėms paslaugoms – elektroninis parašas“ https://www.epaslaugos.lt/portal/news/4821 .

Pirmajame portalo puslapyje paslaugos yra grupuojamos atitinkamai pagal tai, ar jos priskiriamos paslaugoms pagal gyvenimo įvykus (pvz., gimus vaikui, praradus ar ieškant darbo, stojant į aukštąją ar profesinę mokyklą ir kt.), paslaugos pagal kategorijas (pvz., „Duomenų apsauga“, „VIISP paslaugos institucijoms“, „Energetika“ ir kt.), „Populiariausios paslaugos“.

Daugiau informacijos apie tai, kas ir kokias el. paslaugas portale pristato, rasite užsukę į portalą.

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2018-03-09