Europeanos portale sukurti individualūs puslapiai duomenis teikiančioms institucijoms

Skaitmeninei Europeanos bibliotekai duomenis teikia apie 4000 kultūros paveldo institucijų iš visos Europos. Nuo šiol Europeanos portalo lankytojai gali ieškoti turinio ir pagal jį pateikusią instituciją: portale neseniai sukurti individualūs duomenų tiekėjų puslapiai.

Europeanos portalas siūlo įvairius būdus tyrinėti kultūros paveldo turinį – nuo įkvepiančių tinklaraščių, galerijų ir parodų iki puslapių, skirtų konkrečiai temai, asmenybei ar laikotarpiui. Portale atsiradus organizacijos puslapiams, lankytojai gali atrasti konkrečios organizacijos viešinamą turinį. Organizacijų sąrašas portale pateikiamas abėcėlės tvarka. Jų taip pat galima ieškoti įvedus konkrečios organizacijos pavadinimą į paieškos laukelį. Sąrašą sudaro 2,241 kultūros paveldo institucija ir agregatoriai, kartu Europeanai pateikę jau 56,270,479 eksponatus.

Organizacijos puslapių sukūrimas Europeanos portale suteikia ne tik naują turinio naršymo būdą, bet ir atskirą erdvę institucijoms pristatyti jų viešinamą turinį. Naujuose puslapiuose Europeana išryškina tas institucijas, kurios portalui teikia daugiausiai duomenų, tokiu būdu reklamuodama jų kolekcijas. Kultūros paveldo institucijos šiuos puslapius taip pat gali pasitelkti savo skaitmeninio turinio internete vystymui ir įtvirtinimui, pristatyti visuomenei nuveiktus kolekcijų skaitmeninimo ir viešinimo darbus.

Organizacijos puslapiai Europeanos portale artimiausiais mėnesiais bus tobulinami. Kiekvienos organizacijos individualus puslapis turės patogesnę navigaciją ir taps draugiškesnis lankytojams.

Vienas Europeanos tikslų – pagerinti portalo daugiakalbę patirtį ir teikiamus duomenis. Pavyzdžiui, šiuo metu tik anglų kalba pateikiami organizacijų pavadinimai ateityje bus rodomi ir originalo kalba.

Europeanoje savo turinį viešinančios kultūros paveldo institucijos yra kviečiamos teikti pasiūlymus organizacijos puslapiams pagerinti. Tai galima padaryti paspaudus mėlyną grįžtamojo ryšio (angl. „feedback“) mygtuką, esantį portalo apatiniame dešiniajame kampe.

Europeanoje atskirus puslapius turi ir Lietuvos skaitmeninto kultūros paveldo portalas epaveldas.lt bei 14-a Lietuvos institucijų – 7 muziejai, 2 archyvai, 2 bibliotekos, 1 muzikos įrašų leidykla, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Organizacijų puslapiai Europeanoje: https://www.europeana.eu/en/collections/organisations

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą EuropeanaPro informaciją

Atnaujinta: 2021-12-29