Gruodžio 5 d. vyks vieša diskusija aktualiais valstybės archyvuose saugomų dokumentų naudojimo, skaitmeninio turinio prieinamumo ir kitais klausimais

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba ir valstybės archyvai kviečia į viešą diskusiją, kuri vyks š. m. gruodžio 5 d. 13—14:30 val. LR Vyriausybės posėdžių salėje. Renginio transliaciją bus galima stebėti Vyriausybės Facebook ir Youtube paskyrose.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos pranešime rašoma:

„Puoselėjame viltį sulaukti ne tik įvairių mokslo sričių atstovų – istorikų, genealogų, tyrinėtojų, – bet ir tų valstybės archyvų lankytojų, kuriems rūpi aptarti valstybės archyvų šiandieną ir padiskutuoti apie ateities perspektyvas.

Iš svarbių klausimų ir pokyčių archyvų sistemoje paminėtina jau beveik metus veikianti modernizuota Elektroninio archyvo informacinė sistema. Nuo šių metų pradžios šioje sistemoje jau prieinama daugiau nei 45 tūkst. apskaitos vienetų, 3,9 mln. vaizdų, o tokio turinio peržiūrų skaičius viršijo 2 mln. Šie rezultatai tik patvirtina, kad internetu prieinamas turinys yra itin svarbus ir reikalingas.

Šių metų balandžio mėnesį Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba vykdė valstybės archyvų teikiamų paslaugų vertinimo tyrimą. Gauti tyrimo rezultatai ir respondentų išsakytos pastabos bei lūkesčiai neliko be atsako – į daugelį jų jau atsižvelgta. Tačiau aptarti vertų klausimų spektras vis dar platus.

Diskusija vyks 2022-12-05, 13—14:30 val.

Vieta – LR Vyriausybė, Gedimino pr. 11, LT-01103 Vilnius.

Prašytume informuoti apie savo dalyvavimą šiuo el. pašto adresu: agne.vilkisiene@archyvai.lt arba registracijos formoje: https://forms.gle/xoy1bmobx8AWfPay5.”

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos informaciją

Atnaujinta: 2022-11-29