Sukurta interaktyvi  Lietuvos valstybės archyvų virtualių parodų svetainė

 

2016 m. Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba įgyvendino naujos interaktyvios  Lietuvos valstybės archyvų virtualių parodų svetainės http://virtualios-parodos.archyvai.lt/lt sukūrimo projektą, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Svetainė internete veikia nuo 2016 m. pabaigos. Ją sudaro dvi dalys: „Virtualios parodos“ (Lietuvos archyvų virtualios parodos) ir „Albumai“ (nuotraukų albumai, kuriuose iliustracijas galima komentuoti bei sieti su vieta).

2017 m. vasario 16-osios išvakarėse buvo paskelbta virtuali paroda „Vasario 16-osios minėjimų užsienyje istorija 1940–1990 m.“,  2017 m. vasario 3 d. – „Kino akimirkos: Lietuva ir Estija“. Svetainėje jau galima peržiūrėti  ir daugiau aktualių parodų: „Aušvico istorija“, „Ačiū Jums už laisvę“ (paroda skirta 1991 m. sausio mėnesio įvykiams prisiminti), „Rašytojai Ievai Simonaitytei – 120“, „Istorijos lopšys – Kernavė“, „Šviesiausi linkėjimai“, „Pokario NKVD–MVD kalėjimai Lietuvoje“, „Sovietinių represijų gniaužtuose“ (paroda skirta poetės Ramutės Skučaitės 85-osioms gimimo metinėms), „Keliauti su viltimi ir Dievu širdyje“ (paroda skirta Prano Dovydaičio 130-osioms gimimo metinėms), „90 praeities akimirkų“.

Skyrius „Albumai“ pradedamas kurti.

Iki 2016-ųjų metų pabaigos interneto naudotojai su Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos kuriamomis interneto svetainėmis turėjo galimybę susipažinti šios tarnybos interneto svetainės skyriuje „Virtualios parodos“ http://www.archyvai.lt/lt/visosparodos.html. Jame yra paskelbta daugiau negu 100 parodų. Jos būdavo formuojamos tik iš tekstinės medžiagos ir skaitmeninių vaizdų. Šios parodos internete adresu http://www.archyvai.lt/lt/visosparodos.html yra pasiekiamos ir dabar.

Naujojoje interaktyvioje Lietuvos archyvų virtualių parodų svetainėje yra galimybė visuomenei pristatyti ir vaizdo  bei garso skaitmenines bylas. Čia lankytojai gali komentuoti parodas, sieti pateikiamą informaciją   su vieta Lietuvos archyvuose. Parodos pateiktos šiuolaikiškai, patogu jas peržiūrėti ne tik kompiuterių ekranuose, bet ir mobiliuosiuose įrenginiuose.

Rengiant tekstą panaudota informacija, paskelbta Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos interneto svetainėje > http://www.archyvai.lt/lt/lvat/startuoja-naujas-lietuvos-p8ws.html

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2017-04-07