Kvietimas edukatoriams į Europeanos internetinius kursus MOOC „Skaitmeninis švietimas su kultūros paveldu“

Europeana kviečia mokytojus, neformaliojo ugdymo edukatorius ir besidominčius edukacinių veiklų kūrimu pasitelkiant Europeanos turinį registruotis į atnaujintus internetinius kursus MOOC „Digital Education with Cultural Heritage“ (liet. „Skaitmeninis švietimas su kultūros paveldu“). Nuotoliniai kursai prasidės 2022 m. vasario 7 d. ir truks 6 su puse savaites. Kursai vyks anglų kalba ir susidės iš 5 modulių. Norintys dalyvauti kviečiami susikurti paskyrą portale European Schoolnet Academy ir užsiregistruoti į kursus paspaudus šią nuorodą.

Kultūros paveldas atlieka svarbų vaidmenį švietime, todėl Europeana įkūrė MOOC – Massive Online Open Courses (liet. „Masiniai atviri kursai internete“), kurie daugybei dalyvių suteikia galimybę mokytis naujų įgūdžių ir gilinti žinias nuotoliniu būdu.

2021 m. pristatyti Europeanos internetiniai kursai MOOC „Digital Education with Cultural Heritage“ (liet. „Skaitmeninis švietimas su kultūros paveldu“) skirti didinti pasitikėjimą kultūros paveldu kaip pirminiu šaltiniu ir įgalinti mokytojus savo darbe pasitelkti skaitmenines technologijas. Praėjusiais metais į kursus užsiregistravo virš 2100 žmonių iš 67 šalių, iš jų 547 baigė MOOC ir gavo pažymėjimus. 99% dalyvių įvertino kursus gerai arba labai gerai, 95% dalyvių sutiko, kad kursų metu pristatytas idėjas ir pavyzdžius pritaikys savo kasdieniame darbe.

Š. m. vasario mėn. prasidėsiantys internetiniai kursai MOOC yra suderinti su Europos Sąjungos Skaitmeninio švietimo veiksmų planu. Kursai tyrinės skaitmeninio kultūros paveldo edukacinį potencialą bei padės mokytojams ir edukatoriams efektyviai jį taikyti savo pamokose, nepaisant dėstomo dalyko. Galutinis kursų tikslas – sukurti įtraukiantį, pilietinį aktyvumą ir atsakingumą ugdantį turinį mokiniams, muziejų lankytojams ir tiems, kurie mokosi visą gyvenimą.

MOOC pasitelkia Europeanos suskaitmeninto kultūros paveldo kolekcijas ir Europeanos tinklaraščio Teaching with Europeana blog turinį, kur dalyviai ras šaltinius įvairiais formatais (nuotraukas, vaizdo įrašus, tekstus, 3D objektus) ir įvairiomis kalbomis. Kursuose taip pat pasitelkiami tokie įrankiai kaip Transcribathon, Historiana ir kita medžiaga, kurią edukatoriai gali nesunkiai įtraukti į savo edukacines veiklas. Kursuose bus pristatytas mokymosi scenarijų šablonas, kuriuo dalyviai išmoks naudotis ir galės susikurti savąjį. Šie šablonai įtraukia atrinktus vaizdo įrašus su jau išbandytais edukatorių sukurtais mokymosi scenarijais.

Registracija: https://www.europeanschoolnetacademy.eu/courses/course-v1:Europeana+Culture_EN+2022/about

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą EuropeanaPro informaciją

Atnaujinta: 2022-01-10