Moterų istorijos mėnuo Europeanos portale

Šių metų kovo 8-ąją jau 100-ąjį kartą minima Tarptautinė moters diena.

1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje Tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje, Klara Zetkin pasiūlė Tarptautinės moters dienos idėją – kasmet visose šalyse švęsti tą pačią dieną ir reikalauti moterims lygių teisių. 1911 m. kovo 8 d. Tarptautinė moters diena pirmą kartą buvo paminėta Austrijoje, Danijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje. Daugiau nei milijonas moterų ir vyrų tą dieną dalyvavo mitinguose, reikalaudami užbaigti diskriminaciją ir užtikrinti moterims teisę dirbti, balsuoti, mokytis ir dalyvauti valdyme.
 
Kovas taip pat yra moterų istorijos mėnuo. Europos skaitmeninė biblioteka „Europeana“ kviečia pamatyti dešimtis įkvepiančių virtualių parodų iš visos Europos muziejų, pasakojančių apie moterų pasiekimus ir kovą už lygias teises. Virtualios parodos supažindina su pasaulinio garso ir mažiau žinomų mokslo pionierių, menininkių, rašytojų, politikių, sportininkių ir visuomenės veikėjų istorijomis.
 
Moterų istorijai skirtas parodas galite pamatyti čia.
 
Fotografijoje – mokslininkė, viena iš radiologijos srities pradininkių, dukart Nobelio premijos laureatė Maria Skłodowska-Curie su dukterimi Irène Joliot-Curi. Šaltinis: https://bit.ly/38iVzdN
 
 

Atnaujinta: 2021-03-08