Papildytos realybės eksponatai Energetikos ir technikos muziejuje

Energetikos ir technikos muziejaus lankytojų laukia dar daugiau papildytos realybės. Muziejaus Katilų ir Turbinų salėse įrengti nauji stendai, šiuolaikinių technologijų pagalba padedantys suprasti čia saugomų autentiškų pirmosios Vilniaus miesto elektrinės katilų ir turbinų veikimo principus. Papildytos realybės dėka lankytojai gali išvysti, kaip turbinos garų šiluminę energiją paverčia mechanine ir kaip katilai atskirose kompleksinėse dalyse pagamina garus.

Papildytos realybės technologija leidžia pažvelgti į autentiškus technikos įrenginius iš vidaus. Taip pat sustiprina lankytojo patirtį ir keičia tai kaip ji(s) supranta ber mokosi apie pasaulį. Tokių technologijų panaudojimas gali paskatinti mus geriau suprasti fizikos mokslą, ypač – jaunąją kartą. Kad ją sudomintume mokslu ir pritrauktume į muziejų, reikia interaktyvių ir pažangių sprendimų“, – pasakojo projekto autorė, Energetikos ir technikos muziejaus kultūros projektų koordinatorė Žara Kutkaitė.

Projekto metu atnaujinta ir išmanioji muziejaus programėlė „Žvelk giliau“, kurią galima atsisiųsti „Google Play“ platformoje. Muziejuje taip pat galima pamatyti elektrinės valdymo pulto simuliatorių, garo katilo 3D modelį ir automobilių konstrukcijų, kurias galima „pamatyti“ papildytos realybės pagalba.

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Papildytos realybės stendai atviri Katilų ir Turbinų salėse Energetikos ir technikos muziejaus darbo laiku II–VII 10.00–18.30 val.

Išsamiau skaitykite: https://www.etm.lt/papildytos-realybes-eksponatai-griauna-mita-kad-technika-sudetinga/

Energetikos ir technikos muziejaus nuotrauka

Tekstas parengtas pagal Energetikos ir technikos muziejaus informaciją

Atnaujinta: 2022-12-15