Prasideda Europeanos sporto sezonas

Šių metų vasarą švenčiame sporto renginių sugrįžimą – Olimpinių žaidynių, Europos futbolo čempionato ir daugelio kitų. 2021-ųjų sporto vasara tapo įkvėpimu Europeanos sporto sezonui.

Per žemyno geografinę ir kultūrinę įvairovę atspindinčius kultūros paveldo objektus, Europeanos sporto sezonas siekia atskleisti, kaip sportas formuoja mūsų savivoką ir Europos bendruomenę.

„Sportas yra daugiau nei mankšta – tai grupinis darbas, kooperacija, bendros patirtys, bendros sėkmės ir nesėkmės. Tai integrali mūsų kultūros paveldo dalis“, – rašoma Europeanos pranešime.

Visą vasarą Europos kultūros paveldo portale bus pasakojamos skaitmeninės istorijos apie sporto paveldą. Tinklaraščio įrašus, nuotraukų galerijas galima sekti specialiai sukurtame portalo puslapyje.

Prisidėkite prie Europeanos sporto sezono

Kaip ir ankstesni Europeanos projektai – Europeana 1914-1918, Europeana Migration ir Europe at Work, Europeanos sporto projektas renka asmenines žmonių istorijas apie sportinę veiklą ir pasiekimus.

Kultūros paveldo institucijos prie projekto kviečiamos prisidėti įvairiais būdais:

  • Dalintis sporto paveldo istorijomis rašant tinklaraštį Europeanos portalui. Daugiau informacijos galite rasti čia.
  • Surengti kolekcijos dienos renginį savo institucijoje arba prisidėti prie virtualios kampanijos, skatinant savo auditoriją dalintis istorijomis apie sporto paveldą.
  • Padėti Europeanai rasti su sportu susijusius eksponatus, kuriuos jau esate paviešinę portale, arba pasiūlyti naują turinį.
  • Pasiūlyti naujus būdus, kaip įtraukti auditoriją virtualiai.
  • Skleisti žinią apie vykstantį Europeanos sporto sezoną.

Daugiau informacijos apie projektą teikia ir pasiūlymus priima:  ad.polle@europeana.eu ir adrian.murphy@europeana.eu 

Europeanos sporto sezono interneto puslapis: https://www.europeana.eu/lt/sport

Iliustracija: Nežinomas fotografas. Elizos Račkauskaitės-Venclovienės fotografija žaidžiant tenisą. XX a. 4 deš. © Venclovų namai-muziejus

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Europeana Pro informaciją

 

Atnaujinta: 2021-06-16