Skaitmeninė „Rijks“ muziejaus kolekcija jau pasiekiama internete

Valstybinis Amsterdamo muziejus „Rijks“ suskaitmenino 709,000 meno kūrinių, kuriuos galima viešai peržiūrėti. Muziejus savo internetinėje svetainėje yra sukūręs lengvai valdomą skaitmeninę kolekciją pavadinimu „Rijks Studio“. Kartu su detaliais aprašais, joje nesunku rasti kūrinį pagal menininką, objekto tipą, periodą ar vietą. Dauguma darbų yra priskirti viešajai sričiai, todėl norėdami išsisaugoti mėgstamiausius vaizdus, užsakyti juos spausdinti, priartinti detaliau ar atsisiųsti aukštos kokybės vaizdus, lankytojai gali užsiregistruoti puslapyje ir susikurti asmeninę paskyrą. Į kolekciją įtraukti įvairūs eksponatai: nuo dailės kūrinių, tapusių meno istorijos lobynais, iki baldų ar keramikos darbų.

„Rijks“ muziejus yra vienas iš muziejų, kuris aktyviai skaitmenina per paskutinius du dešimtmečius išaugusią savo kolekciją. Muziejus ieško naujų būdų kaip padaryti meną labiau prieinamą ir tęsti kultūros paslaugų teikimą, ypač šiuo pandeminiu laikotarpiu. Muziejus tikisi, kad lankytojai pasinaudos galimybe įtraukti ir kūrybingai panaudoti suskaitmenintus meno kūrinius savo kasdieniame gyvenime.

„Rijks Studio“ kolekcija: https://www.rijksmuseum.nl/nl/rijksstudio

Tekstą pagal viešai prieinamą www.mymodermet.com informaciją parengė Kauno regiono muziejų skaitmeninimo centro vyr. metodininkė Daina Zozaitė

Atnaujinta: 2021-03-10