Skaitmeninis Lietuvos bažnyčių žemėlapis

2017 m. gruodžio 20 d. Vilniuje, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyboje, šiemet pradėtą kurti Skaitmeninį Lietuvos bažnyčių žemėlapį pristatė viešoji įstaiga „Genčių genealogija“ ir UAB „Hnit-baltic“. Žemėlapio interneto svetainės adresas internete –

https://www.arcgis.com/home/item.html?id=feb35d29fa9f4582a71d728c77ef286e.

Leidinio įžangoje pažymėta, kad vykdant projektą „remiantis įvairiais šaltiniais, buvo sukurtas interaktyvus Lietuvos Romos katalikų Bažnyčios skaitmeninis žemėlapis – inovatyviomis technologijomis paremta internetinė paslauga, apjungianti skaitmeninius skirtingų sričių bei tipų kultūros objektus, geografiškai susietus tarpusavyje per Lietuvos bažnyčias.

Skaitmeninio bažnyčių žemėlapio aplikacija apjungia keletą bažnyčių žemėlapių su skirtingu funkcionalumu. Čia galite peržiūrėti bažnyčias ar bažnytinių organizacinių teritorijų ribas, pvz, dekanatus, surasti jus dominančią bažnyčią ar teritoriją, bažnytinių metrikų knygą ar pavardę.

Šis žemėlapis – didelė pagalba ir tiems, kas domisi savo giminės istorija, nori sužinoti, kokiose įstaigose saugomos bažnytinių metrikų knygos ir koks yra jų turinys.

Žemėlapio sukūrimo projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2017-12-20