Socialinė akcija gyventojams Klaipėdoje „NUGALĖK ELEKTRONINIŲ PASLAUGŲ BAIMĘ“

Ar žinote, kad viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų Lietuvoje – daugiau nei 650. Visi pagrindiniai bankai teikia internetinės bankininkystės paslaugas, o apsipirkimas elektroninėje parduotuvėje dar niekada nebuvo toks patogus ir greitas. 2017 m. spalio – gruodžio mėn. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka skelbia socialinę akciją ir kviečia gyventojus nemokamai SUŽINOTI, IŠBANDYTI ir LAIMĖTI!

 

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Nugalėk elektroninių paslaugų baimę“, kartu su el. paslaugas gyventojams teikiančiomis įmonėmis (Sodra, VMI, Registrų centras, Lietuvos paštas, Swedbank, Eurovaistinė, Keleivinis transportas, Barbora, Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos aklųjų biblioteka ir Klaipėdos miesto savivaldybė) susivienija bendram tikslui – populiarinti savo elektronines paslaugas, skatinti aktyviau jomis naudotis ir saugiai kurti skaitmeninę visuomenę.

Diegiamos el. paslaugos padeda gyventojams greičiau, lengviau ir efektyviau tvarkyti kasdienius reikalus bei gauti reikalingą informaciją. Naujausiais duomenimis šiomis paslaugomis naudojasi 48 proc. visų Lietuvos gyventojų. Aktyviausi – jauni žmonės (67 proc. 25–34 metų amžiaus Lietuvos gyventojų), 65–74 metų amžiaus grupėje tokių paslaugų vartotojų buvo tik 8,2 proc. Statistika rodo, kad vyresnė karta vis dar labai mažai naudojasi el. paslaugomis, nes bijo ir nepasitiki savimi, neturi gebėjimų arba visai nežino apie tokią galimybę. Visuomenė sensta ir jai reikia pagalbos – žinių, praktikos, paskatinimo įveikti technologijų baimes.

Gebėjimas naudotis el. paslaugomis ne tik taupo laiką ir pinigus, bet ir ugdo gyventojų informacinę kultūrą, sudaro sąlygas gyventojams spręsti socialinius ir visuomeninius klausimus, mažina skaitmeninę atskirtį.

Gyventojų mokymai

2017 m. spalio-gruodžio mėn. Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 79/81A, Klaipėda) gyventojai kviečiami dalyvauti nemokamuose mokymuose (12 ak. val.) tobulinant savo žinias, kaip naudotis populiariausiomis elektroninėmis paslaugomis ir saugiai kurti skaitmeninę tapatybę. Projektas išskirtinis, nes skatins išbandyti praktiškai, dalintis savo patirtimi, problemomis ir papildomai dalyvauti loterijoje (prizas – planšetinis kompiuteris). Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 346301, el.p. pempininkai@biblioteka.lt. Mokymus ves bibliotekos darbuotojai kartu su įvairių įstaigų el. paslaugų specialistais.

Saugumo prevencijai užtikrinti, senjorams ruošiamos dovanėlės atmintinės-magnetukai „Įspėjamieji ženklai skaitmeninėje visuomenėje“: kaip saugoti savo skaitmeninę tapatybę, kur kreiptis ištikus grėsmei ir pan.

Bibliotekoje sukurtos puikios sąlygos bendruomenei mokytis, bendrauti, nemokamai naudotis visomis informavimo priemonėmis ir gausiais informacijos ištekliais. Kiekvienas mielai laukiamas!

Projektą remia UAB „Mūsų laikas“. Informacinis rėmėjas – dienraštis „Klaipėda“. Daugiau informacijos ieškokite www.biblioteka.lt

Projekto vadovė Jolita Baltrimienė
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
IT ir projektų valdymo skyriaus vedėja
Tel. (8 46) 314725
El.p.
info@biblioteka.lt

Atnaujinta: 2017-10-10