Tobulėjanti skaitmeninė kultūros paveldo platforma „Europeana“

„Europeana“ kolekcijose – dešimtys milijonų suvestų duomenų, tačiau toli gražu ne visada juos lengva rasti ar naudoti. Daugeliui tai kelia nusivylimą, todėl „Europeana“ komanda intensyviai dirba, kad patobulintų skaitmeninės kultūros platformos veikimą.

„Europeana“ komanda akcentuoja, jog kultūros paveldo institucijos yra nevienodos. Jos turi skirtingus išteklius bei įgūdžius, reikalingus skaitmeninti ir dokumentuoti savo kolekcijoms. Dėl šios priežasties iškyla skirtingos kokybės klausimas. „Europeana“ didelę savo energijos ir išteklių dalį skiria institucijų ir duomenų kaupėjų informavimui, kaip kurti geresnės kokybės turinį, metaduomenis. Netolimoje ateityje skaitmeninės kultūros paveldo platforma ketina įdiegti prieigą prie įkelto turinio ir metaduomenų. Tai palengvintų įkelto turinio tobulinimą.

Šiais metais „Europeana“ peržiūrėjo kokybės standartą ir papildė jį nauju – metaduomenų standartu. Standarto neatitinkančių įrašų skaičius buvo sumažintas trimis milijonais. 2018 metais „Europeana“ kolekcijose atsirado nauja funkcija, kuri susieja įrašus su panašiu kūrėju, vieta ar tema.

Plačiau apie tobulėjančią skaitmeninės kultūros paveldo platformą žiūrėkite >

Atnaujinta: 2019-09-26