Elektroninė paslauga „Kalbos komisijos Konsultacijų bankas“

Rašote straipsnį, oficialų raštą, kuriate skaitmeninamų objektų metaduomenis, redaguojate knygą, periodinį spaudos leidinį, publikacijas, skirtas internetiniams leidiniams? Ar įmanoma tinkamai atlikti tokį darbą nesinaudojant Valstybinės lietuvių kalbos komisijos teikiama elektronine paslauga – „Kalbos komisijos Konsultacijų banku“ (prieiga internete http://www.vlkk.lt/konsultacijos)?

Dažnas iš mūsų, kad ir labai gerai žinodamas lietuvių kalbos taisykles, turintis didelę darbo patirtį tekstų redagavimo srityje, atsakys, kad ne.

Užsukę į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos internetinę svetainę galime surasti atsakymus į daugelį mums aktualių kalbos klausimų. Čia pateikiama kvalifikuotai parengta informacija apie daromas didžiąsias lietuvių kalbos klaidas, rašybą, skyrybą, terminiją, svetimžodžių atitikmenis, Lietuvos vietovardžius, juridinių asmenų pavadinimus, svetimvardžius, švietimą, asmenvardžius, tartį bei kirčiavimą, kalbos tvarkybos principus, kodifikacijos kriterijus. Jei atsakymo nerandame, „Konsultacijų banke“, el. paštu galime pateikti klausimą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistams, nurodydami savo vardą, pavardę ir el. pašto, kuriuo norime gauti laišką, adresą. Atsakymai raštu pateikiami el. paštu, o paskambinus kalbos konsultacijų telefonu Vilniuje (8 5) 272 4520 nuo 8.30 iki 12.30 val, gausime konsultacijas žodžiu.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje (prieiga internete http://www.vlkk.lt/) randame ir nuorodas į Lietuvos Respublikos terminų banką (http://terminai.vlkk.lt/pls/tb/tb.search ), pasaulio vietovardžius (http://pasaulio-vardai.vlkk.lt/), Vardų sąvadą (http://vardai.vlkk.lt/), svetainę „Palemonas“, skirtą originaliam lietuviškam šriftui, kuris yra skirtas plačiajai visuomenei ir lituanistikos mokslo reikmėms (http://www.vlkk.lt/palemonas). Šioje svetainėje yra pateiktos ir nuorodos į Lietuvių kalbos instituto sukurtus ir administruojamus žodynus – Dabartinės lietuvių kalbos žodyną (http://lkiis.lki.lt/) ir Lietuvių kalbos žodyną (http://lkzd.lki.lt/Zodynas/Visas.asp) bei į Vytauto Didžiojo universiteto sukurtą ir administruojamą Dabartinės lietuvių kalbos tekstyną (http://tekstynas.vdu.lt/tekstynas/ ). Skaitykite daugiau: http://www.vlkk.lt/>

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2017-04-04