Vasario 19 d.: nuotolinė konferencija apie audiovizualinę komunikaciją

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia nuotolinę konferenciją aktualia tema – „Audiovizualinė komunikacija: nūdienos problematika mokymo(si) procese“. Maloniai kviečiame jungtis ir dalyvauti visus, kam rūpi autorinės teisės, audiovizualinių kūrinių žymėjimas, kokybė ir turinys, teisėtas naudojimas socialiniuose tinkluose, į priverstinę izoliaciją patekusių menininkų kūrybos sklaidos galimybės ir kiti aspektai.

KONFERENCIJOS PROGRAMA

10–13.10 val. I SESIJA

Įžanginis žodis (Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė).

Sveikinimo žodis konferencijos dalyviams (prof. dr. Renaldas Gudauskas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius).

PRANEŠIMAI

  • „Pasinaudok autorių teisių nustatymo įrankiu skaitmeninėje erdvėje“ (Dovilė Ivanovienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktoriaus pavaduotoja).

D. Ivanovienė pristatys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos sukurtą elektroninį kūrinių teisių ženklinimo įrankį, skirtą kūrinių, gretutinių teisių objektų ir nesaugomų objektų teisėms identifikuoti ir ženklinti pagal tarptautines „Creative Commons“ licencijas.

  • „Audiovizualinio kūrinio panaudojimas nekomerciniais ir mokymo tikslais“ (Inga Kuliavienė, autorių ir gretutinių teisių ekspertė, lektorė, tarptautinio tinklo MusiConsult atstovė Baltijos šalyse).

I. Kuliavienė aptars, kas yra audiovizualinis kūrinys autorių teisių aspektu, kokie teisių subjektai ir objektai yra sudėtinė audiovizualinio kūrinio dalis. Paaiškins, kada ir kokiais būdais galima naudoti kūrinį mokymo ir kitais nekomerciniais tikslais. Įvardins dažniausiai pasitaikančius mitus apie kūrinių panaudojimą nemokamai bei aptars legalaus kūrinių naudojimo būdus.

  • „Legalaus muzikos panaudojimo audiovizualinei komunikacijai teisiniai ir praktiniai aspektai (Linas Ežerinis, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA Muzikos licencijų skyriaus vyresnysis specialistas).

L. Ežerinis paaiškins, kokius leidimus turėtų gauti muzikos naudotojai bei kaip tinkamai viešinti tokią medžiagą „Facebook“ ir „YouTube“, kad ši nebūtų blokuojama.

  • „Medijų kultūra ir veikimo principai vizualinėje komunikacijoje“ (doc. dr. Miglė Eleonora Černikovaitė, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos katedros dėstytoja).

Medijų kultūra – komunikacija ir medijų technologijomis pagrįsti socialiniai veiksmai, leidžiantys kurti naujus ir analogiškus tikrovei procesus. Pranešimo tikslas – atskleisti, kokią įtaką auditorijos meno vartojimo ir dalyvavimo įpročiams daro kintančios komunikacijos formos ir galimybės, lygiagrečiai veikiančios kultūros ir meno rinkos žaidėjus. Tai aktualu kultūros vadybos bei kultūros politikos požiūriu.

  • „Audiovizualinės komunikacijos reikšmė kritinio mąstymo ugdymui“ (Juris Belte, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, socialinis psichologas).

Gebėjimas kritiškai mąstyti yra vertinamas kaip viena svarbiausių bazinių kompetencijų, pasireiškianti gebėjimu priimti ir patikrinti įvairias prielaidas, analizuoti skirtingus požiūrius, priimti pagrįstus sprendimus, pateikti argumentus. Pranešime pateikiamos įžvalgos, kaip audiovizualinė komunikacija skatina kritiškai mąstyti, padeda susigaudyti melagienų vandenyne.

  • „Turinys ir jo kokybė vizualinėje komunikacijoje“ (Vilma Dainienė, VšĮ „Globalūs projektai“ direktorė, laikraščio ir žurnalo „The Baltic Times“ dizainerė, maketuotoja, lektorė).

Pranešime bus kalbama apie vizualinės komunikacijos produktų elementus ir kokybę. Akcentuojami pagrindiniai turinio kokybės parametrai ir pateikiamos įžvalgos kokybei užtikrinti.

13.10–13.30 val. Pertrauka

14–16 val. II SESIJA

Konferencijos II dalies pristatymas (V. Pukėnaitė-Pigagienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė).

Sveikinimo kalba (Jonas Staselis, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas).

PRANEŠIMAI

  • „Atsigręžti į Lietuvą“ (dr. Audrius Stonys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, Europos kino akademijos tikrasis narys, kino režisierius).

Pranešime bus kalbama apie tai, kad pandemijos izoliacijos iššūkius galima ir reikėtų išnaudoti kaip galimybę atsigręžti į vis dar menkai pažįstamą Lietuvos kultūros ir istorijos lobyną. Apie kūrybinių priemonių spektrą, įgalinantį atrasti ir kurti Lietuvos kultūros istoriją.

  • „Ko (ne)gali išmokyti žiniasklaida? Lietuvos atvejis“ (Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas).

COVID-19 virusas kaip niekas kitas pakeitė žiniasklaidos ir ypač žurnalistų veiklą. Nuotolinis bendravimas vaizdo ryšiu daliai žmonių tapo naująja televizija. Tačiau tikėjimas ar netikėjimas skiepų poveikiu, ateivių buvimu ar 5G ryšio mirtinu poveikiu viešoje erdvėje žurnalistams ir žiniasklaidai tapo nauju iššūkiu – kaip pasiekti socialiniuose burbuluose užsidariusius žmones.

  • „Virtualūs mes tikresni“ (Vilmantas Dambrauskas, virtualios meno platformos „Neatšaukti atidarymai“ įkūrėjas, dizaineris, fotografas, personalinių parodų ir knygų autorius).

Pranešime bus kalbama apie priverstinėje izoliacijoje atsidūrusių menininkų kūrybos sklaidos galimybes.

Trumpai apie konferenciją

Data vasario 19 d.
Laikas 10 val.
Trukmė 6 val.
Vieta renginys internete
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2021-02-17