Virtuali paroda „Algirdas Mykolas Brazauskas. Politiko biografijos puslapiai“

Lietuvos ypatingasis archyvas parengė virtualią parodą, skirtą Algirdo Mykolo Brazausko gimimo 90-osioms metinėms.

Algirdas Mykolas Brazauskas – dviejų Lietuvos istorinių epochų – sovietinės ir atkurtos Nepriklausomos – politikas, itin reikšmingų Lietuvos raidą ir žmonių gyvenimą keitusių politinių procesų dalyvis. Lietuvos politiniame gyvenime A. M. Brazauskas aktyviai veikė daugiau kaip 3 dešimtmečius, o jo politinė biografija liudijo visuomenės pokyčius vėlyvuoju sovietmečiu, tautinio atgimimo ir nepriklausomybės laikotarpiu: buvęs Lietuvos komunistų partijos centro komiteto sekretorius 1990 m. kovo 11 d. tapo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru, 1993 m. buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu, o vėliau ėjo XII ir XIII Vyriausybių Ministro Pirmininko pareigas.

Parodoje skelbiami dokumentai ir nuotraukos saugomi Lietuvos ypatingajame archyve, Lietuvos centriniame valstybės archyve, Lietuvos valstybės istorijos archyve, Lietuvos valstybės naujajame archyve, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Lietuvos Respublikos Seimo archyve, A. M. Brazausko dukros Laimos Mertinienės asmeniniame archyve ir Kaišiadorių muziejuje.

Archyvas dėkoja Laimai Mertinienei už pagalbą rengiant parodą bei leidimą parodoje skelbti asmeninio archyvo nuotraukas.

Parodos kuratorė – Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vedėja Nijolė Maslauskienė.

Iliustracija: Antano Sutkaus nuotrauka. Laimos Mertinienės asmeninis archyvas.

Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos informacija

Atnaujinta: 2022-09-21