Virtuali paroda „Bibliotekos svečių knyga”

2022-aisiais Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka verčia svarbų savo istorijos puslapį. Sukanka 100 metų nuo tos dienos, kai ji atvėrė duris lankytojams ir tapo pirmąja valstybine biblioteka Panevėžyje. Garbingą jubiliejų viena seniausių kultūros įstaigų mieste pasitinka su šūkiu „Saugome praeitį. Kuriame ateitį“.

Bibliotekoje sulaukiame daugybės rašytojų, poetų, politikų, leidėjų, įvairių kultūros, mokslo ir verslo sričių atstovų. Vieni jų mus aplanko be didesnės progos, tiesiog iš noro susipažinti, pamatyti. Kitus į biblioteką pakviečia renginys – knygos pristatymas, konferencija, paroda ar teminis vakaras. Jų apsilankymą primena bibliotekos svečių knygoje palikti autografai.

Šį jubiliejinį 2022 m. rugsėjį nusprendėme savo lankytojams atversti bibliotekos svečių knygos virtualius puslapius. Fragmentiškai nusikelsime į gal ir ne tokius tolimus, bet jau praeitame tūkstantmetyje likusius 1996-uosius ir keliausime iki jubiliejinių 2022-ųjų.

Norime prisiminti žmones, kurie bent keletą valandų viešėjo Panevėžyje, bibliotekoje, kalbėjo mums, dalinosi savo profesine ar gyvenimiška patirtimi, įžvalgomis. Ir paliko mums žinutę – bibliotekos erdvių, renginio atmosferos įkvėptą, ranka rašytą palinkėjimą, sparnuotą mintį, eilėraščio posmą, dedikuotą bibliotekai, jos skaitytojams, Panevėžiui ir panevėžiečiams.

Prieš Jus – dalelė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos istorijos.

Kviečiame peržiūrėti bibliotekos svečių knygą (https://paneveziokrastas.pavb.lt/virtuali-paroda/bibliotekos-sveciu-knyga/)

Virtualioje parodoje publikuojamos nuotraukos iš Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos skaitmeninio archyvo.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus informacija

 

Atnaujinta: 2022-09-07