Sukurtas interaktyvus žydų kultūros paveldo Lietuvoje žemėlapis

Sukurtas interaktyvus žydų kultūros paveldo Lietuvoje žemėlapis, jame šiuo metu yra daugiau kaip 200 objektų, pranešė žemėlapį sukūrusi Žydų kultūros paveldo kelio asociacija.

Žemėlapis skirtas keliautojams Lietuvoje norintiems susipažinti su štetlų ir žydų bendruomenių istorijomis, pamatyti išlikusias mūrines ir medines sinagogas, kitus bendruomeninius pastatus, susipažinti su vietomis, kurios mena įžymius žydų tautybės žmones, kilusius iš Lietuvos.

Tikimasi, kad žemėlapis ne tik paskatins keliavimą po Lietuvą, bet ir domėjimąsi Lietuvos žydų istorija ir paveldu.

Pasak kūrėjų, žemėlapis bus nuolat pildomas naujais objektais, istorijomis, vizualizacijomis. Ateityje šio žemėlapio pagrindu ketinama pasiūlyti teminius, regioninius ir savaitgalinius maršrutus, įtraukiant ne tik žydų kultūros paveldo objektus, tačiau ir kitas lankytinas vietas, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigas.

Iki vasaros pabaigos planuojama sukurti ir žemėlapio versiją anglų kalba.

Žydų kultūros paveldo kelio asociacija yra Lietuvos savivaldybes ir kitas organizacijas vienijanti asociacija, kurios tikslas aktualizuoti ir pristatyti žydų kultūros paveldą Lietuvoje, siekiant paskatinti tiek vietinį, tiek atvykstamąjį turizmą.

Žemėlapis sukurtas įgyvendinant ES dalinai finansuojamą projektą. Jį galima rasti adresu https://www.jewish-heritage-lithuania.org/lt/paveldo-zemelapis/

Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos informacija

Atnaujinta: 2020-06-12