2017-02-02
Apie svetainę

Informacinė-metodinė interneto  svetainė „Kultūros paveldo skaitmeninimas“ www.ekultura.lt  veikti pradėjo 2016 m. gruodžio mėnesį.  Ji sukurta vykdant 2015 m. lapkričio 10 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu Nr. ĮV-758 patvirtintą Skaitmeninio kultūros paveldo aktualinimo ir išsaugojimo 2015–2020 metų programos įgyvendinimo priemonių 2016–2018 metų planą. Svetainė skirta atminties institucijoms ir kitiems juridiniams bei fiziniams asmenims, kurie vykdo kultūros paveldo skaitmeninimo veiklas, rengiasi tai daryti ar tiesiog domisi kitų sukurtu skaitmeniniu turiniu. Čia aktualios informacijos ras ne tik bibliotekininkų, muziejų, archyvų darbuotojai, bet ir kitų atminties institucijų specialistai, mokslininkai, pedagogai, studentai, moksleiviai bei turistai.

Svetainėje skelbiama informacija apie kultūros paveldo skaitmenintojams aktualius teisės aktus, standartus, rekomendacijas, pateikiamos nuorodos į Lietuvos atminties institucijų sukurtas virtualias galerijas. Skelbiamos naujienos apie šalies įstaigų ir organizacijų ryškiausius darbus, nuveiktus skaitmeninant kultūros paveldo objektus, kuriant elektronines paslaugas bei kitus elektroninius produktus.

Svetainę sukūrė ir administruoja Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS). Leidinį nauja, aktualia informacija turtina Lietuvoje veikiantys nacionaliniai, regioniniai ir sektoriniai kultūros paveldo skaitmeninimo kompetencijos centrai.

Laukiame pasiūlymų, pageidavimų, aktualios informacijos, iliustracijų ir iš Jūsų. Pasidalinkite patirtimi, pristatykite savo sukurtą skaitmeninį turinį, teikiamas el. paslaugas. Laukiame  Jūsų laiškų ir tikimės gražaus bei prasmingo bendradarbiavimo!

Jūsų laiškų laukiame adresu info@limis.lt.

Danutė Mukienė, LDM filialo LM ISC LIMIS vedėja