Spalio 29 d. 12 val. vyks tarptautinis vebinaras „Atrakinant garso ir vaizdo paveldą atvirajai prieigai ir kūrybiniam panaudojimui“

 Š. m. spalio 29 d. 12 val. Lietuvos laiku vyks Tarptautinio kultūros vertybių išsaugojimo ir restauravimo studijų centro ICCROM organizuojamas vebinaras „Unlocking Sound and Image Heritage for Open Access and Creative Use“ (liet. „Atrakinant garso ir vaizdo paveldą atvirajai prieigai ir kūrybiniam panaudojimui“. Būtina registracija.

Pandemijai tęsiantis, atminties institucijos patiria spaudimą teikti patogią nuotolinę prieigą prie audiovizualinio paveldo. Vis dėlto, ne visas audiovizualinis turinys turi viešinimui pritaikytą formą.

Minint Pasaulinę audiovizualinio paveldo dieną, šio vebinaro tikslas yra atkreipti dėmesį į augantį poreikį išsaugoti audiovizualinį paveldą, XX ir XXI a. kultūrinę informaciją.

Vebinare bus pasitelktas Vietnamo nacionalinių archyvų atvejis, siekiant išryškinti problemas, į kurias turi atsižvelgti atminties institucijos, norinčios atverti savo kolekcijas viešam kūrybiniam panaudojimui: nuo institucinio atsilikimo, intelektinės nuosavybės teisių iki technologinių atnaujinimų ir verslo planavimo.

2019 m. Nacionaliniai Vietnamo archyvai bendradarbiavo su ICCROM organizuojant projektą, skirtą padidinti archyvų gebą rengti konservavimo planą ir suteikti platesnę prieigą prie audiovizualinių kolekcijų. Projektas buvo dalis 2006 m. ICCROM vykdytos Garso ir vaizdo kolekcijų konservavimo programos (pamatykite projektą pristatantį video).

Vebinaro moderatorius Aparna Tandon, ICCROM vyr. programų vadovas.

Registracija į vebinarą: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_shPI-StsRQWUn6fAKMWHuw

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą ICCROM informaciją

Atnaujinta: 2020-10-28