Vilniaus biblioteka skaitmenina ir viešina aktualius XX–XXI a. tekstus

Vilniaus universiteto biblioteka kviečia skaitytojus teikti pasiūlymus dėl aktualių ir reikalingų leidinių skaitmeninimo. VU biblioteka dalyvauja EODOPEN projekte, kuriuo siekia suskaitmeninti ir paviešinti sunkiai prieinamus XX–XXI a. tekstus. Suskaitmeninti leidiniai bus viešai prieinami VU bibliotekos Skaitmeninių kolekcijų svetainėje, EODopen kolekcijoje.

Bibliotekos pranešime rašoma:

„EODOPEN – tai penkis metus truksiantis projektas, vienijantis 15 Europos bibliotekų, siekiančių suskaitmeninti ir Europos internautams atverti 15 tūkst. XX–XXI a. dokumentų bei literatūros kūrinių.

Europos bibliotekos, norėdamos plačiajai visuomenei atverti XX–XXI a. tekstus skaitmeniniu formatu, vis dar susiduria su autorių teisių apribojimais ir kitomis problemomis. Daugybė šių dokumentų yra sunkiai prieinami visuomenei, glūdi nenaudojamose bibliotekų saugyklose, paprastai dėl pasibaigusio ar seno tiražo jų negalima įsigyti.

EODOPEN projekto metu 15 bibliotekų iš 11 šalių telks dėmesį į šių skaitmeniniu pavidalu neprieinamų darbų pateikimą visuomenei juos suskaitmeninant ir suteikiant prieigą prie jų visoje Europoje, kartu visapusiškai gerbiant autorių teises ir laikantis galiojančių įstatymų. “

Projekto metu siekiame skaitmeninti aktualius ir reikalingus leidinius, todėl bibliotekai svarbi kiekvieno jūsų nuomonė. Ja pasidalinti galite užpildydami trumpą pasiūlymo skaitmeninti formą.

Vilniaus universiteto bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2021-11-16