Balandžio 27 d. vyks NEMO nuotolinis seminaras, skirtas skaitmeninio istorijų pasakojimo perspektyvoms

Š. m. balandžio 27 d. 13–14 val. Lietuvos laiku vyks Europos muziejinių organizacijų tinklo NEMO rengiamas nuotolinis seminaras, skirtas pristatyti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ projektą MEMEX – MEMories and EXperiences for inclusive digital storytelling (liet. „Prisiminimai ir patirtys integruojančiam skaitmeniniam istorijų pasakojimui“).

MEMEX tikslas – stiprinti socialinę sanglaudą pasitelkiant įrankius, susijusius kultūros paveldo informacijos ir komunikacijos technologijomis (IKT), kurios teikia prieigą prie materialiojo ir nematerialiojo kultūros paveldo ir palengvina susitikimus, diskusijas, sąveikas tarp bendruomenių, esančių sociokultūrinės atskirties rizikoje. MEMEX prieiga derina tiek socialines, tiek technologines inovacijas.

Projektas yra pavyzdys, kaip kultūros paveldas, jo perinterpretavimas ir pakartotinis naudojimas per skaitmeninį istorijų pasakojimą gali būti svarbi medija formuojant labiau integruotą visuomenę ir kuriant integruojančias auditorijos vystymo strategijas.

Nuotolinio seminaro dalyviams bus pristatytos projekto metu parengtos auditorijos ir mobilizacijos įtraukimo strategija bei skaitmeninių istorijų pasakojimo ir politikos rekomendacijos. Taip pat bus parodyti trijų pilotinių projektų pritaikymo Paryžiuje, Lisabonoje ir Barselonoje strateginiai panašumai ir skirtumai.

Nuotolinis seminaras yra nemokamas, tačiau būtina registracija iki balandžio 25 d. Dalyvių skaičius ribotas.

Registracija į renginį: https://nemo1.clickmeeting.com/nemo-webinar-out-in-the-open-using-outdoor-heritage-to-foster-social-cohesion/register

Daugiau informacijos: https://www.ne-mo.org/training/nemo-webinars.html

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą NEMO informaciją

 

Atnaujinta: 2022-04-05