Nacionalinės bibliotekos projektas „Pozityvios žinios apie kultūros paveldą“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru įgyvendina Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „Pozityvios žinios apie kultūros paveldą“ (vertė – 78 000 Eur). Jo tikslas ugdyti nematerialaus kultūros paveldo vertybes puoselėjančių bendruomenių rinkodaros ir socialinės komunikacijos kompetencijas ir didinti visuomenės susidomėjimą kultūros paveldu.

2023 m. numatyti mokymai Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade esančias vertybes puoselėjančioms bendruomenėms ir kultūros darbuotojams. Jų dalyviai įgis komunikacijos ir rinkodaros žinių bei stiprins socialinės komunikacijos kompetencijas. Mokymų ciklą sudarys treji nuotoliniai baziniai mokymai bendruomenių nariams ir kultūros darbuotojams, šešeri praktiniai mokymai ir kūrybinės dirbtuvės, skirtos 12 atrinktų bendruomenių atstovams, bei baigiamasis forumas, jame projekto dalyviai dalinsis gerąja patirtimi.

Taip pat 2023–2024 m. bus vykdoma per mokymus atrinktų 12 nematerialaus kultūros paveldo vertybių sklaida: parengti ir naujienų portaluose paviešinti profesionalūs straipsniai bei sukurti ir socialiniuose tinkluose paskelbti filmukai.

Ne visoms nematerialų paveldą puoselėjančioms ir pristatančioms bendruomenėms regionuose pavyksta užmegzti dialogą su siekiama pritraukti visuomene, neretai joms trūksta rinkodaros žinių, reikalingų kuriant patrauklų pasakojimą apie vietos paveldo išteklius bei jį skleidžiant įvairiais kanalais. Pagalba bendruomenėms ir kultūros darbuotojams pasitelkiant profesionalią komunikaciją ir rinkodaros įgūdžių stiprinimas yra svarbios priemonės nematerialiam paveldui išsaugoti. Įgyvendinant projektą tikimasi suteikti žinių ir stiprinti bendruomenių (kolektyvų, klubų, būrelių, ansamblių, aktyviai vykdančių nematerialaus kultūros paveldo veiklas, puoselėjančių tradicinius amatus) socialinės komunikacijos kompetencijas, didinti kultūros paveldo svarbos suvokimą visuomenėje bei kurti jo pridėtinę vertę.

Projektas „Pozityvios žinios apie kultūros paveldą“ yra 2021–2030 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonė.

Iliustracija: Sodų ekspozicija A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje, Kauno r. Gintauto Trimako nuotr., Lietuvos ancionalinio kultūros centro archyvas, 2021 m.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Atnaujinta: 2023-05-05