Aktorius Gediminas Storpirštis įskaitė pirmąją knygą iš Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos planuojamų įgarsinti penkių knygų ciklo „Klausomės Vaižganto“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, pažymėdama Juozo Tumo-Vaižganto gimimo 150-ąsias metines, įgyvendina Kultūros ministerijos finansuojamą Juozo Tumo-Vaižganto 150-ųjų gimimo metų minėjimo programos projektą. Vykdant jį bus įgarsinta daugiau negu 70 Vaižganto kūrybinio palikimo tekstų. Penkios skirtingų temų garsinės knygos „Klausomės Vaižganto“ bus įkeltos į Lietuvos kultūros paveldo portalą www.epaveldas.lt ir prieinamos kiekvienam klausytojui.

Bibliotekos išplatintoje informacijoje projekto ekspertė dr. Aistė Kučinskienė, pažymi, kad „rašytojo tekstinis palikimas apima daugelį žanrų ir yra itin įvairiapusis, o šioms knygoms tekstai atrinkti pagal du pagrindinius kriterijus. Pirmiausia jie reprezentatyvūs kūrybinės autoriaus visumos atžvilgiu, būdingi Vaižganto stiliui. Antra vertus, norėta atskleisti ne tik kanonišką rašytojo portretą, tad didžioji dalis įskaitytų tekstų nėra patys žinomiausi ir daugeliui galbūt dar ne tiek pažįstami. Garsinėse knygose „Klausomės Vaižganto“ skamba įvairių žanrų tekstai: „Vaižganto vaizdai“ (grožinė kūryba), „Juokaujantis Vaižgantas“ (humoristika ir kiti šmaikštūs tekstai), „Keliaujantis Vaižgantas“ (kelionių įspūdžiai), „Tumą atsimenantis Vaižgantas“ (memuaristika) ir „Susirašinėjantis Vaižgantas“ (laiškai). […]“.

Biblioteka interneto naudotojus jau kviečia pasiklausyti pirmosios iš penkių garsinių knygų. Tai – „Klausomės Vaižganto. Vaižganto vaizdai: grožinė kūryba“. Ją įskaitė aktorius Gediminas Storpirštis.

Daugiau apie šį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektą: https://www.lnb.lt/naujienos/4617-kvieciame-klausytis-vaizganto

Tekstas parengtas pagal Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informaciją

Atnaujinta: 2019-09-23