„ArtTech“ – galimybės Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui

Kultūros ministerijoje pradėtas vykdyti programos „Kurk Lietuvai“ projektas „ArtTech“ – galimybės Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui“. Projekto tikslas – bendradarbiaujant su suinteresuotomis šalimis ir remiantis gerosiomis užsienio praktikomis kurti ir įgalinti „ArtTech“ ekosistemą Lietuvoje.

„Šiandieninės pasaulinės tendencijos neišvengiamai verčia svarstyti skaitmeninės transformacijos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuje svarbą, galimybes ir rizikas, o šią transformaciją galime vadinti „ArtTech“. „ArtTech – tai greitai besivystanti inovacijų kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuje ekosistema, kurioje kūrėjai, kultūros ir meno organizacijos, startuoliai, smulkus ir vidutinis verslas kuria inovatyvius, dažniausiai naujausiomis technologijomis grįstus sprendimus kultūros sektoriaus iššūkiams spręsti ar integruoja technologijas į kūrybinius procesus“, – teigia projekto vadovės, tarptautinę patirtį turinčios jaunosios profesionalės Beatričė Ceizarienė, Elena Ruikytė ir Ieva Gurklytė.

Projekto rezultatus planuojama pristatyti rugsėjį. Vykdant projektą iš pradžių bus sukurtas sąvokų gidas, atlikta užsienio šalių gerųjų praktikų apžvalga ir Lietuvos esamos situacijos analizė, taip pat bus konsultuojamasi su suinteresuotomis šalimis, o birželį numatyta surengti konferenciją „ArtTech“ temomis.

Plačiau apie vykdomą projektą ir jo autores – projekto tinklalapyje.

pixabay.com nuotrauka

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

Atnaujinta: 2022-04-08