Atsinaujinęs Laisvės kovų muziejus Lazdijuose lankytojus stebins interaktyviomis instaliacijomis

Sausio 13-ąją Lazdijuose duris atvėrė rekonstruotas Laisvės kovų muziejus. XX a. Lazdijų krašto žmonių gyvenimo istorijas, jų kovą už laisvę atsinaujinęs muziejus pasakoja ir primena pasitelkdamas interaktyvias instaliacijas, kurios lankytojų nepaliks abejingų.

Muziejaus ekspozicija užima du pastato aukštus ir rūsį, kuriame veikė kalėjimas. Čia įrengta interaktyvi „Prisiminimų kamera“, kurioje galima pasiklausyti išlikusių kalinių liudijimų, ir meninė video instaliacija „Tarp sapno ir realybės“, perteikianti kalintų žmonių patirtis. Rūsyje įrengtoje ekspozicijoje lankytojai taip pat susipažins su Lazdijų kalėjimo istorija ir MGB (Sovietų Sąjungos valstybės saugumo ministerija) kalėjimų sistema.

Pirmame muziejaus aukšte įrengta konferencijų salė, muziejaus darbuotojų kabinetai, o priimamajame lankytojus pasitinka Laisvę simbolizuojantis baldas ir sendinti veidrodžiai, susiejantys du muziejaus pastato aukštus.

Antrame muziejaus aukšte įrengta ekspozicija pristato muziejaus pastato – Petrauskų namo istoriją. Interaktyvi instaliacija, sukurta panaudojant sendintus veidrodžius, leis juose išvysti ne tik savo atspindį, bet ir Lazdijų krašto žmonių fotografijas, asmeninius dokumentus. Ekspozicijoje taip pat įrengti vaizdo ir garso terminalai bei unikali vitrina šlaitinėse lubose, kurioje pristatomi išlikę tremtinių daiktai. Antro aukšto ekspozicijoje lankytojai susipažins ne tik su pastato istorija, bet ir išsamia Lazdijų krašto partizanų, kovotojų už laisvę ir okupantų istorija.

Dauguma muziejaus turimų dokumentų taps prieinami ir internete per Lietuvos integralią muziejų informacinę sistemą (LIMIS).

Muziejus rekonstruotas įgyvendinant investicinį projektą „Pastatų komplekso, esančio Vytauto g. 18, Lazdijuose, rekonstravimas, Laisvės kovų muziejaus, fondų saugyklos bei edukacinės erdvės juose įrengimas, bei įveiklinimas.

LRT reportažas iš muziejaus: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000197465/lazdijuose-duris-atvere-interaktyvus-laisves-kovu-muziejus-kiek-kainuoja-laisve-suzinosite-vos-uzeje

Iliustracija: Lazdijų rajono savivaldybės nuotraukos fragmentas.

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą portalo „welovelithuania.com“ informaciją

Atnaujinta: 2022-01-18