Baigtas Europeanos „Discovering Europe“ sezonas: 2105 eksponatai, 38 šalys

2020 m. gegužės–spalio mėn. trukęs Europeanos „Discovering Europe“ (liet. „Atrandant Europą“) sezonas pasitelkė gausų kultūros paveldą siekiant atskleisti Europos grožį virtualioje kelionėje po žemyną.

Covid-19 krizės poveikis padarė didelę žalą turizmo sektoriui. Buvo atšaukti festivaliai ir mugės, kultūros institucijos negalėjo priimti lankytojų (NEMO duomenimis, karantino laikotarpiu buvo uždaryti 93% pasaulio muziejų). Nors pasaulinė pandemija sumažino kultūros paveldo turizmo galimybes, bet padaugėjo iniciatyvų internete dalintis kultūros paveldo turiniu, įkvepiančiu tyrinėti Europos istoriją, vietoves ir meną.

Kultūrinis turizmas reikšmingai prisideda prie turizmo sektoriaus – jis sudaro net 40% Europos turizmo. Europos Komisija paskelbė strategiją  ‘Tourism and transport in 2020 and beyond’ (Liet. „Turizmas ir transportas 2020 ir vėliau“), o kai kurių keliavimo apribojimų panaikinimas suteikė europiečiams galimybę tyrinėti ir mėgautis kultūros paveldu savo ir kitose šalyse. Šiame kontekste Europeana, remdamasi Europos Komisijos parengta strategija, pradėjo „Discovering Europe“ sezoną.

Jo metu galerijose, tinklaraščiuose ir mokymosi scenarijuose buvo pristatytos kultūros brangenybės ir neatrasti lobiai, atspindintys Europos įvairovę. Iš viso projekte buvo pateikti 2105 eksponatai iš 410 organizacijų ir 38 šalių. Buvo sukurti 28 tinklaraščio įrašai ir 33 virtualios galerijos. Pristatyti eksponatai apėmė platų temų lauką: nuo žygių pėsčiomis, vintažinio Ibizos portreto iki 2020 metų Europos kultūros sostinių ir tvaraus turizmo. Prie iniciatyvos prisidėjo 10 kultūros paveldo organizacijų ir 4 Europeanos projektai – Common Culture, Europeana Archaeology, Europeana Media, Europeana XX. „Discovering Europe“ skiltis Europeanos interneto svetainėje buvo aplankyta daugiau nei 150 000 kartų.

Kviečiame susipažinti su 5-iomis populiariausiomis „Discovering Europe“ sezono temomis:

„Discovering Europe“ sezonas yra viena iš Europos Komisijos iniciatyvų, skirtų šią vasarą populiarinti kultūros paveldą turizmo kontekste.

„Discovering Europe“ skiltis Europeanos interneto svetainėje: https://bit.ly/37dD0Gr

Iliustracija: Lisabonos panorama. 1869. Laurent, J. Fototeca del Patrimonio Histórico. https://bit.ly/2UQ5Kjh

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą pro.europeana.eu informaciją

 

Atnaujinta: 2020-12-04