Balandžio mėn. Vilniuje vyks seminaras apie skaitmeninių audiovizualinio paveldo kolekcijų valdymą

Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Baltijos audiovizualinių archyvų taryba (BAAC) ir Archyvarų Asociacija organizuoja dviejų dienų seminarą „Skaitmeninių audiovizualinio paveldo kolekcijų valdymas“.

„Tiek Lietuvoje, tiek kitose Baltijos šalyse dar nėra nusistovėję tradicijų, kokį skaitmeninį turinį ir kaip saugoti, kaip kurti turinio metaduomenis ir valdyti duomenų bazes, kaip suderinti turimas technologijas ir turinio vartotojų poreikius. Kita vertus, taip pat labai svarbu, kad audiovizualinis turinys būtų skaitmeninamas ne tik dėl jo išsaugojimo, bet ir dėl kuo platesnio antrinio panaudojimo. Todėl atminties institucijų specialistams aktualu, kaip ir kodėl žmonės vartoja skaitmeninius audiovizualinius išteklius bei ką pačios institucijos gali nuveikti, jog šie ištekliai būtų kuo patrauklesni įvairioms visuomenės grupėms,“ – rašoma organizatorių pranešime.

Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekos patalpose vyksiančio tarptautinio seminaro metu bus organizuojami teoriniai ir praktiniai mokymai. Bus supažindinama su įvairių rūšių skaitmeninio audiovizualinio turinio saugojimo standartais ir praktika, metaduomenų kūrimo ir duomenų bazių valdymo principais, skaitmeninio turinio patrauklaus pateikimo vartotojams būdais, skirtingais autorių turtinių teisių skaitmeninėje erdvėje aspektais, skaitmeninio turinio kuravimo, vartotojų įtraukimo bei turinio antrinio panaudojimo galimybėmis. Ypatingas dėmesys bus skiriamas vartotojams patrauklių elektroninių paslaugų skaitmeninio audiovizualinio turinio pagrindu kūrimui.

Daugiau apie renginį skaitykite http://www.archyvai.lt/lt/lvat/lcva_seminaras.html.

 

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2018-03-05