Bibliotekų lobynai: virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija ir ne tik…

Lietuvos bibliotekų interneto svetainės – tikras lobynas tiems, kas ieško informacijos apie savo kraštą, gimtąjį miestą, rajoną. Viena iš tokių – Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos interneto svetainė https://www.biblioteka.lt/lt/.

Išsamiai susipažinti su uostamiesčio nekilnojamosiomis kultūros vertybėmis gali  šios svetainės skyriuje „Klaipėdos miesto nekilnojamosios kultūros vertybės“ http://www.biblioteka.lt/paveldas/. Ne mažiau įdomus skyrius „Klaipėdos virtuali interaktyvi kelionė“ http://www.biblioteka.lt/freskos/. Bibliotekininkai skelbia, kad šis projektas užbaigtas 2019 m. rudenį. Vykdant jį sukurtas dokumentinis filmas ir interaktyvus Klaipėdos freskų ir gatvės meno bei šiuolaikinės sieninės tapybos kūrinių žemėlapis. Dabar visa tai ne tik kiekvienam klaipėdiečiui, svečiui, bet ir visiems kitiems, kurie domisi Klaipėda, yra prieinama adresu www.biblioteka.lt/freskos. Sudaryta galimybė šios kelionės metu  susipažinti su uostamiesčio monumentaliosios tapybos objektais architektūros pastatuose. Pirmojoje dalyje pristatomi senieji, o antrojoje – šių dienų kūriniai.  

Svetainėje dėmesį patraukia ir itin informatyvus skyrius „Gyvoji kraštotyra“  https://www.biblioteka.lt/lt/paslaugos-new/krastotyra/gyvoji-krastotyra.

Tikras virtualus dailės muziejus – šios bibliotekos sukurta ir plėtojama virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija https://www.biblioteka.lt/lt/galerija. Anonsuodami ją bibliotekininkai rašo:

„Mūsų galerija buvo sukurta 2000 metais, Atviros Lietuvos fondui remiant projektą „Virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija”. Joje reprezentuojame Klaipėdoje ir Klaipėdos krašte gyvenančių dailininkų kūrybą.
2005 metais galerija buvo papildyta skulptūros skyriumi.
Atsirado galimybė susipažinti su geriausiais Klaipėdos skulptorių kūriniais.
2007 metais Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondui finansuojant projektą „Klaipėdos krašto tautodailė ir dailieji dirbiniai” buvo sukurtas tautodailės skyrius. Jame išsaugotas ir įamžintas Klaipėdos krašto liaudies menas.
2011 metais Kultūros rėmimo fondo finansavus projektą „Klaipėdos meno bendruomenė. 1965 -…”, pradėta pildyti Personalijų skiltis. Išsamiai pristatyti šie Klaipėdos menininkai: Arūnas Sakalauskas, Angelina Banytė, Juozas Vosylius, Algirdas Bosas, Algirdas Taurinskas, Romas Klimavičius. Šis darbas yra tęsiamas – siekiame suskaitmeninti ir virtualioje galerijoje išsamiau pristatyti kitų geriausių menininkų kūrybą, surinkti bibliografiją, pateikti nuorodas į jų asmenines virtualias dailės galerijas.
Virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija yra interaktyvi, duomenys nuolat atnaujinami ir papildomi.
2019 metais buvo nuspręsta esmingai modernizuoti ir atnaujinti virtualią galeriją: pasikeitė dizainas, navigacija, tikslinama ir pildoma informacija.[…]“.

Parengta pagal Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos informaciją

Atnaujinta: 2020-04-14