Birželio 15 d. vyks naujai restauruoto lietuviško A. Aramino filmo „Andrius“ premjera

Šiemet naujai restauruotas Algirdo Aramino 1980-ųjų filmas „Andrius” premjeros švęsti keliauja į Vilnių ir Kauną. Nemokamas renginys vyks birželio 15 dieną. 

„Andrius” – filmas vaikams, laviruojantis tarp fantazijos ir realybės. Jis pasakoja apie dešimties metų Andrių, kuris ne toks, kaip visi vaikai. Tyros ir patiklios širdies berniukas dažnai randa prieglobstį svajonių pasaulyje, kur slepiasi tolimos žemės ir paslaptingi veikėjai. Po stebuklingų žodžių „bitė-ritė-baltaragė“ Andrius, muzikos mokyklos mokinys, iškart pakliūna į šį svajonių pasaulį, kuriame nėra jokių problemų. 

Kai į Vilnių atvažiuoja Prahos vaikų choras, Andriaus viešnia tampa mergaitė Jana ir vaikai išsyk susidraugauja. Nors ir kalba skirtingomis kalbomis, jie puikiausiai supranta vienas kitą. Janai išvykus, Andriui lieka tik svajingas jos prisiminimas, ilgesys, lydintis jį ir tolimesniame gyvenime. 

„Andrius” – jau trečiasis Lietuvos kino centro restauruoras A. Aramino filmas. Anksčiau restauruoti du režisieriaus darbai: „Kai aš mažas buvau” (1968 m.), „Maža išpažintis” (1972 m.). 

„Režisieriaus Algirdo Aramino kūryboje filmai apie vaikus ir jaunuolius leido teigti asmenybės (tegul mažos ar jaunos) unikalumą, orumą, prigimtinę laivę svajoti, jausti, daryti savarankiškus pasirinkimus, turėti savitą požiūrį,” – rašo kino kritikė Neringa Kažukauskaitė. 

Filmas restauruotas Lietuvos kino centro užsakymu, skaitmenintas Lietuvos centrinio valstybės archyvo. Filmo garsą restauravo kompozitorius Sigitas Mickis, vaizdą restauravo kompanija „Madstone”.

 

VILNIUS 

Birželio 15 d., 18.00 val. kino teatre Senamiesčio „Pasaka” (Šv. Ignoto g. 4)

Filmą pristatys kino kritikė Neringa Kažukauskaitė.

Seansas rodomas su kurtiesiems ir neprigirdintiems pritaikytais SKN subtitrais.

KAUNAS

Birželio 15 d., 18.30val. kino centre Romuva (Laisvės al. 54)

Filmą pristatys kino istorikas Gediminas Jankauskas. 

Seansas rodomas su kurtiesiems ir neprigirdintiems pritaikytais SKN subtitrais.

 

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia

Iliustracija: kadras iš filmo „Andrius”. Lietuvos kino centro nuotr.

Lietuvos kino centro informacija

Atnaujinta: 2023-06-14