#ColorOurCollections 2023: atraskite naujas spalvinimo knygas iš pasaulio ir Lietuvos muziejų kolekcijų

2023 m. vasario 6–10 d. vyksta jau aštuntoji kasmetinė tarptautinė akcija „Color Our Collections” (liet. „Nuspalvink mūsų kolekcijas”). Spalvinimo festivalis, vykstantis socialiniuose tinkluose, yra Niujorko medicinos akademijos iniciatyva. Jo metu muziejai bibliotekos, archyvai ir kitos kultūros paveldo institucijos iš viso pasaulio dalinasi spalvinimui tinkamais vaizdais iš savo kolekcijų. Šiais metais akcijos interneto svetainėje galima rasti net 87 naujas spalvinimo knygas. 

Šiais metais akcijoje jau penktą kartą dalyvaujantis Lietuvos nacionalinis dailės muziejus dalinasi angliška knygelės „Spalvink VilniųMiestiečiai“ versija. Muziejaus interneto svetainėje galima ne tik atsisiųsti elektroninius „Spalvink Vilnius” leidinius, bet ir spalvinti eksponatus, žaisti atmintį lavinančius žaidimus. Penktą spalvinimo knygelę iš savo kolekcijos eksponatų parengė ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. 

Kasmetinis #ColorOurCollections festivalis vyksta pirmąją vasario savaitę, kai akcijos interneto svetainėje paskelbiamos naujos spalvinimo knygos ir dalyvaujančios institucijos kviečia jas nemokamai atsisiųsti ir nuspalvintais vaizdais dalintis socialinių tinklų paskyrose su grotažyme #ColorOurCollections.

Akcijos interneto svetainė: http://library.nyam.org/colorourcollections/

Išsami informacija kultūros paveldo institucijoms, norinčioms dalyvauti akcijoje: http://library.nyam.org/colorourcollections/guidelines-for-institutions/

 

Atnaujinta: 2023-02-09