#ColorOurCollections savaitė kviečia atrasti kultūros paveldą spalvinimo knygose

2022 m. vasario 7–12 d. vyksta jau septintoji kasmetinė tarptautinė akcija „Color Our Collections” (liet. „Nuspalvink mūsų kolekcijas”). Spalvinimo festivalis, vykstantis socialiniuose tinkluose, yra Niujorko medicinos akademijos iniciatyva. Jo metu muziejai bibliotekos, archyvai ir kitos kultūros paveldo institucijos iš viso pasaulio dalinasi spalvinimui tinkamais vaizdais iš savo kolekcijų. Šiais metais akcijos interneto svetainėje galima rasti net 100 naujų spalvinimo knygų. 

Tarp 710 kultūros paveldo institucijų – ir spalvinimo knygos iš Lietuvos muziejų, bibliotekų kolekcijų. Šiais metais akcijoje jau ketvirtą kartą dalyvaujantis Lietuvos nacionalinis dailės muziejus dalinasi angliška „Spalvink VilniųValdovų miestas“ versija. Muziejaus interneto svetainėje galima ne tik atsisiųsti elektroninius „Spalvink Vilnius” leidinius, bet ir spalvinti eksponatus, žaisti atmintį lavinančius žaidimus. Ketvirtą spalvinimo knygą iš savo kolekcijos eksponatų sukūrė ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. 

Kasmetinis #ColorOurCollections festivalis vyksta pirmąją vasario savaitę, kai akcijos interneto svetainėje paskelbiamos naujos spalvinimo knygos ir dalyvaujančios institucijos kviečia jas nemokamai atsisiųsti ir nuspalvintais vaizdais dalintis socialinių tinklų paskyrose su grotažyme #ColorOurCollections.

Akcijos interneto svetainė: http://library.nyam.org/colorourcollections/

Išsami informacija kultūros paveldo institucijoms, norinčioms dalyvauti akcijoje: http://library.nyam.org/colorourcollections/guidelines-for-institutions/

Atnaujinta: 2022-02-09