Dar trys nauji virtualūs turai po Lietuvos muziejus

COVID-19 pandemijos laikotarpiu muziejų virtualūs turai – puiki priemonė nuotoliniu būdu susipažinti su muziejų ekspozicijomis ir parodomis. Internete prieinamų virtualių turų kiekvieną savaitę – vis daugiau. Paskutinėmis savaitėmis dar tris iš jų (Trakų istorijos muziejaus Medininkų pilies muziejaus, Zarasų krašto muziejaus ir Šilutės Hugo Šojaus muziejaus) visuomenei prieinamus padarė Lietuvos nacionalinis dailės muziejus. Šiuos virtualius turus galite rasti internete:

Juose informacija pateikiama lietuvių kalba.

Tokius virtualius turus kuria Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su kitais muziejais ir UAB „Lantelis“. Juose yra panaudoti ir UAB „INRE“ sukurti 3D skaitmeniniai vaizdai.

Virtualių turų kūrimas – sudėtinė didžiulio 2018–2021 m. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įgyvendinamo, iš ES Struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto finansuojamo Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir el. paslaugų projekto „Virtualus muziejus“ dalis. Iš viso, be kitų svarbių veiklų, šiemet lietuvių ir anglų kalbomis yra numatyta užbaigti sukurti 25 virtualius turus lietuvių ir anglų kalbomis po Lietuvos muziejų ekspozicijas bei virtualų turą po Vilniaus pilių teritoriją.

Be jau paminėtų, šiuo metu internete pasiekiami ir projekto „Virtualus muziejus“ vykdymo metu sukurti šie virtualūs muziejų turai:

Lietuvių kalba:

 

Anglų kalba:

LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2020-10-30