Elektroninė nuotolinio mokymo sistema – pradedantiems ir jau patirties turintiems kultūros paveldo skaitmenintojams

Ruošiesi pradėti fotografuoti, skenuoti kultūros paveldo objektus ar atnaujinti anksčiau įgytas žinias, kyla daug klausimų skaitmeninio turinio panaudojimo srityje, ypač viešinant autorinių darbų skaitmeninius vaizdus, vaizdo, garso įrašus?

Jums tikrai pravers informacija, skelbiama Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) sukurtoje ir plėtojamoje elektroninėje nuotolinio mokymo sistemoje www.limismokymai.lt. Prie jos prisijungiama suvedant savo prisijungimo duomenis. Jeigu Jūs dar neturite paskyros, el. paštu kreipkitės į LM ISC LIMIS. Prašymą suteikti prisijungimo kodą reikia atsiųsti el. pašto adresu arunas@limis.lt arba info@limis.lt.

Naudodamasis šia mokymų sistema gali gauti ne tik svarbiausią informaciją pasirinkta mokymų tema, bet ir, susipažinęs su visa mokymų programa, atlikti testą bei gauti savo žinių įvertinimą, o galutiniame etape ir išsispausdinti mokymų baigimo sertifikatą.

Elektroninėje nuotolinio mokymo sistemoje veikia šios mokymo programos:

  1. „Muziejų, archyvų skaitmeninimo ir skaitmeninio turinio sklaidos ypatumai“, kurią sudaro keli mokymo moduliai:

1.1. Muziejinių eksponatų fotografavimas, skenavimas, LM ISC LIMIS teikiamos paslaugos (šiame modulyje yra pateiktas mokomasis filmas apie muziejinių eksponatų fotografavimą);

  • LIMIS saugojimui ir sklaidai skirtų skaitmeninių bylų rekomendacijos ir apribojimai;
  • Darbo su Adobe Photoshop pagrindai.

2. „Autorių turtinių teisių ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo skaitmeninio turinio sklaidos aktualijos“. Šią programą sudaro 6 skyriai:

  • Autorių teisės ir nuosavybė į jas;
  • Saugomų kūrinių naudojimas;
  • Autorių teisės į darbuotojų sukurtus kūrinius;
  • Gretutinės teisės;
  • Kompiuterio programos;
  • Atsakomybė už autorių teisių ir gretutinių teisių pažeidimus.

3. „Darbo su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (LIMIS) pagrindai“. Šia programa siūloma naudotis tiems muziejų darbuotojams, kurie jau yra išklausę darbo su LIMIS mokymo kursą LM ISC LIMIS ar regioniniuose muziejų skaitmeninimo kompetencijos centruose.

LM ISC LIMIS informacija

 

Atnaujinta: 2018-03-08