Europeana pristato „Discovering Europe“ iniciatyvą

Europeana pradeda „Discovering Europe“ (liet. „Atrandant Europą“) sezoną – Europos gamtos grožį ir turtingą kultūros paveldą pristatančią bei kelionėms įkvepiančią iniciatyvą. Prisidėti kviečiamos kultūros paveldo institucijos.

Covid-19 krizės poveikis turistinei veiklai padarė didelę žalą šiam sektoriui. Buvo atšaukti festivaliai ir mugės, kultūros institucijos negalėjo priimti lankytojų (NEMO duomenimis, karantino laikotarpiu buvo uždaryti 93% pasaulio muziejų). Nors pasaulinė pandemija sumažino kultūros paveldo turizmo galimybes, bet padaugėjo iniciatyvų internete dalintis kultūros paveldo turiniu, įkvepiančiu tyrinėti Europos istoriją, vietoves ir meną.

Kultūrinis turizmas reikšmingai prisideda prie turizmo sektoriaus – jis sudaro net 40% Europos turizmo. Europos Komisija neseniai paskelbė strategiją  ‘Tourism and transport in 2020 and beyond’ (Liet. „Turizmas ir transportas 2020 ir vėliau“), o kai kurių keliavimo apribojimų panaikinimas suteikė europiečiams galimybę tyrinėti ir mėgautis kultūros paveldu savo ir kitose šalyse. Šiame kontekste Europeana, remdamasi Europos Komisijos parengta strategija, pradeda „Discovering Europe“ sezoną.

„Discovering Europe“ pristatys kultūros paveldą, įkvepiantį kelionių planams į vietines ir tolimas vietoves. Visą vasarą truksianti iniciatyva galerijose, tinklaraščiuose ir mokymosi scenarijuose pristatys kultūros brangenybes ir neatrastus lobius, atspindinčius Europos grožį ir įvairovę. Juos galite pamatyti „Discovering Europe“ skiltyje Europeanos interneto svetainėje.

„Discovering Europe“ sezonas taip pat pristatys kitus kultūrinio turizmo sektoriaus ir „Europena Network“ projektus, programėles bei iniciatyvas, kurios pasitelkia kultūros paveldą įkvėpti kelionėms.

Su kultūros paveldo turizmu susijusias naujienas, skirtas kultūros paveldo profesionalams, galite rasti Europeana Pro interneto svetainėje šiam projektui sukurtoje skiltyje.

Kultūros paveldo institucijos yra kviečiamos prisidėti prie „Discovering Europe“ iniciatyvos. Tai galima padaryti internete dalijantis savo kolekcijomis, kurios pristato Europos grožį ir vietines atrakcijas, bei jas pažymint grotažyme #DiscoveringEurope.

„Discovering Europe“ sezonas yra viena iš Europos Komisijos iniciatyvų, skirtų šią vasarą populiarinti kultūros paveldą turizmo kontekste.

Europeana kviečia dalintis projektais, ištekliais ir iniciatyvomis, kurie lokaliai skatintų ir paremtų kultūros paveldo turizmą. Tai galite padaryti užpildę šią anketą.

Iliustracija: Lisabonos panorama. 1869. Laurent, J. Fototeca del Patrimonio Histórico. https://bit.ly/2UQ5Kjh

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą pro.europeana.eu informaciją

Atnaujinta: 2020-06-17