Gegužės 26 d. vyks tarptautinis nuotolinis seminaras autorių teisių ir skaitmeninių kolekcijų viešosios prieigos klausimams

Š. m. gegužės 26 d. 16 val. Lietuvos laiku vyks tarptautinis nuotolinis seminaras „Copyright and Open Access for Digital Collections“, kurio metu autorių teisių skaitmeninėje sferoje ekspertai pristatys savo pozicijas dėl autorių teisių paskirties, duomenų ir skaitmeninių reprodukcijų kolekcijose pakartotinio panaudojimo bei su viešąja prieiga susijusią kainą ir naudą. Dalyviai skaitys 5 minučių pranešimus apie savo vykdomus tyrimus ir jų indėlį, po jų vyks diskusija.

Renginys bus transliuojamas ir vėliau prieinamas peržiūrai programos „Towards a National Collection“ paskyroje „YouTube“.

Nuotolinį seminarą organizuoja Jungtinės Karalystės Menų ir humanitarinių mokslų tyrimų tarybos finansuojama programa „Towards a National Collection“, kurios tikslas yra vieningos virtualios „nacionalinės kolekcijos“ sukūrimas, panaikinant skirtingas kolekcijas skiriančius barjerus ir atveriant pasauliui Jungtinės Karalystės kultūros paveldą.

Programa „Towards a National Collection“ skatina tarpdisciplininius ir tarpkultūrinius kolekcijų tyrimus, naujausių skaitmeninių technologijų taikymą kultūros paveldo institucijose ir siekia Jungtinės Karalystės lyderystės skaitmeninės humanitarikos srityje.

Išsamiau apie renginį: https://bit.ly/3uLpNPA

Programos „Towards a National Collection“ interneto svetainė: https://www.nationalcollection.org.uk/

Atnaujinta: 2021-05-13