„GilusKaunas“ – virtualus turas Kauno miesto Vlado Putvinskio gatve

Putvinskio gatvė – savo istorijomis ir kultūros paveldu viena turtingiausių gatvių Kaune. Tarpukariu pastatytuose namuose čia įsikurdavo Laikinosios sostinės burmistrai, veikė užsienio valstybių atstovybės. Šią gatvę yra pamėgę ir akademikai, profesoriai, menininkai, čia lankosi miesto svečiai. Šioje gatvėje dabar veikia miestui svarbios kultūros įstaigos: Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus, Velnių muziejus, Kauno menininkų namai. Čia daug modernizmo stiliaus statinių, įdomių architektūros detalių. Tai patraukė ir www.atmintiesvietos.lt kūrėjų dėmesį. 2016 m. pabaigoje jie sukūrė virtualų 3D turą ir šią vietovę įamžino mobiliojoje aplikacijoje „GilusKaunas“. Turo pradžia – V. Putvinskio gatvėje ties Žemaičių gatvės laiptais, o pabaiga – ties už 750 metrų – ties 72 numeriu pažymėtu namu. Tam, kad šį atstumą įveiktum, naudojantis videoturu prireiks beveik valandos laiko. Aplikacija reaguoja į GPS siųstuvo duomenis. Turas pradedamas pasakojimu prie Žemaičių gatvės laiptų. Keliaujant aplikacija seka judėjimo trajektoriją ir prie įdomiausių, svarbiausių gatvės objektų  pradeda pasakoti įgarsintas tikras šios gatvės istorijas, pateikia istorinius faktus, gatvės gyventojų ir kitų asmenų atsiminimus iš tarpukario ir vėlesnių metų. Virtualūs gidai veda ne tik V. Putvinskio gatve, bet ir ragina užsukti į pastatų kiemus, atkreipti dėmesį į įdomias architektūrines detales, fasadų puošybą ir kt. Kad naudojimasis aplikacija būtų sklandesnis ir kokybiškesnis, patariama klausytis užsidėjus ausines.

Aplikacijos „GilusKaunas“ scenarijaus autorius – Rytis Zemkauskas. Jis yra pasakęs, kad ši „gatvė yra tikra Kauno Europos svajonė, tai nuolat pasakojime stengiuosi pabrėžti, nes čia yra visi Europos ženklai, tik reikia būti akylam, kad juos pastebėtum“.

Virtualų turą „GilusKaunas“ „Android“ vartotojai gali nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės – https://goo.gl/HMQlj6.

Gintautės Riabovaitės nuotraukose – Kauno miesto V. Putvinskio gatvės vaizdai

Tekstą pagal kaunas.pilnas.lt pateikiamą informaciją parengė Gintautė Riabovaitė

Atnaujinta: 2017-06-16