Gruodžio 14 d. susitikimas Kultūros ministerijoje dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje

Kultūros ministerija savo svetainėje paskelbė, kad gruodžio  14 d. 10 val. ministerijoje organizuojamas susitikimas, apsikeitimas nuomonėmis dėl Europos Komisijos pasiūlymo direktyvai dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje. Taip pat informuojama, kad „Kultūros ministerija 2016 m. spalio mėnesį paskelbė viešąsias konsultacijas dėl Europos Komisijos pateikto autorių teisių modernizavimo paketo. Šiuo metu dėl visų dokumentų, kurie patenka į autorių teisių modernizavimo paketą, organizuojami susitikimai–diskusijos, tokiu būdu formuojant bendrą Lietuvos poziciją Europos Taryboje.

Gruodžio 14 d. susitikimas skirtas plačiau aptarti Direktyvos IV antraštinę dalį „Sklandžiai veikiančios autorių teisių prekyvietės kūrimo priemonės“, apimančią teisę į publikacijas, tam tikrus internetinių paslaugų teikėjų būdus naudoti saugomą turinį,  teisingą atlygį pagal autorių ir atlikėjų sutartis (Direktyvos IV dalis – 11–16 str.).

Direktyvos pasiūlyme nustatytos priemonės, kurių tikslas – pagerinti teisių turėtojų padėtį derantis dėl jų turinio naudojimo su internetinių paslaugų teikėjais, kurie suteikia galimybę susipažinti su naudotojų įkeltu turiniu, ir už tai gaunant atlygį. Šiuo pasiūlymu taip nustatoma nauja spaudos leidėjų teisė – ja siekiama, kad būtų lengviau internetu teikti licencijas dėl jų publikacijų naudojimo, susigrąžinti investicijas ir apginti savo teises.“

Susitikimas vyks ministerijos Rudojoje salėje (208 kab.).

Registracijos į renginį nėra paskelbta.

Kultūros ministerijos pranešimas >

LDM filialo LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2017-04-04