Interaktyvi pop-up paroda Vilniaus paveikslų galerijoje kviečia naujoms kultūrinėms patirtims

LDM Vilniaus paveikslų galerijoje veikia netradicinė paroda, kviečianti lankytojus išbandyti interaktyvią pop-up muziejaus technologiją. Parodą „Didžioji gatvė“ lydinti Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos moksleivių paroda yra tarptautinio projekto „REvivEU“, kurio devizas – „Tai ir mūsų istorija!“, dalis. Lietuvoje projektą įgyvendina Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla.

Vykdant šį projektą dešimtyje Europos šalių (Nyderlanduose, Vengrijoje, Bulgarijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Kipre, Lietuvoje), bendradarbiaujant su vietos muziejais ir bendruomenėmis, yra rengiamos parodos, skirtos Europos kultūros įvairovei ir europiečius vienijančiam paveldui, istorijai, vertybėms pažymėti. Vilniaus moksleivių pieštos, lipdytos, animuotos Lietuvos sostinės Didžiosios gatvės legendos įtraukia vienos seniausių sostinės gatvių gyvenimą į bendrą neformaliąją Europos istoriją.

Moksleivių kūriniai parodoje pristatomi kartu su skaitmeniniu muziejiniu turiniu. Tam pasitelkta pop-up muziejaus technologija – programėlė, kuri sudaro galimybę lankytojams savo išmaniaisiais telefonais prisijungti prie parodos ekrano ir valdyti jo turinį. Pop-up muziejus kultūros institucijoms suteikia galimybę lankytojams parodyti suskaitmenintas kolekcijas ir pritraukti naujas ir esamas auditorijas pagauliomis virtualiomis parodomis. Ši technologija yra sukurta taip, kad kultūros institucijos galėtų pačios rengti interaktyvias parodas ir jas lengvai eksponuoti ne tik muziejuose, galerijose bet ir kitose viešosiose erdvėse. Parodai sukurti užtenka ekrano, išmaniojo telefono ir interneto ryšio. Pop-up muziejus skaitmeninius objektus grąžina į fizinį, muziejų primenantį kontekstą ir siūlo naujas, įtraukiančias kultūrines patirtis.

Paroda „Didžioji gatvė“ Vilniaus paveikslų galerijoje veiks iki 2020 m. sausio 12 d.

Daugiau apie projektą „RevivEU/“: https://www.photoconsortium.net/we-are-europeforculture/

Daugiau apie pop-up muziejų: https://www.mupop.net/

Daugiau apie parodą: https://www.ldm.lt/vilniaus-paveikslu-galerijoje-atidaroma-paroda-didzioji-gatve/

Parodos ir projekto „REvivEU“ veiklų Lietuvoje kuratorė Bartė Kuolytė

Mindaugo Česlikausko nuotraukoje – parodos fragmentas

Atnaujinta: 2019-10-07