Internetinių memų generatorius prikelia viduramžių dailę naujam gyvenimui

„Viduramžių memų generatorius“ – didžiulio pasisekimo sulaukęs Nyderlandų nacionalinės bibliotekos (Koninklijke Bibliotheek) skaitmeninis įrankis. Interneto svetainės medievalmemes.org lankytojai jau sukūrė virš 15 000 internetinių memų, panaudodami viduramžių dailės kūrinius iš bibliotekos archyvo. Šiuos internete masiškai plintančius viduramžių memus jau pamatė daugiau nei 2 milijonai žmonių.

Bibliotekos pranešime skelbiama, kad svetainę medievalmemes.org aplankė memų mėgėjai net iš 129 šalių. „Viduramžių memų generatorius“ ne tik siūlo linksmai interpretuoti dailės kūrinius pridedant tekstą, bet ir kviečia pažinti viduramžių dailę. Paveikslėlius lydi aiškinamieji vaizdo įrašai ir tekstai, trumpai ir žaismingai pateikiantys lankytojams informaciją apie kūrinių kontekstą.

Ateities istorikai

Nyderlandų nacionalinė biblioteka internetinių memų generatorių pristatė 2020 m. lapkritį, tikėdamasi paskatinti lankytojus naujai atrasti viduramžių dailę ir ją skleisti. „Naudodamiesi memų generatoriumi, žmonės aktyviai kuria naujus kontekstus šiems istoriniams vaizdams, pridėdami jiems šiuolaikiškus užrašus,“ – rašoma bibliotekos pranešime. 

Viduramžių Europoje dauguma žmonių nemokėjo skaityti. Būtent todėl paveikslėliai buvo populiarus įrankis politinių, religinių ar socialinių žinučių sklaidai. Šiuolaikinėje visuomenėje taip veikia ir internetiniai memai. Nyderlandų nacionalinė biblioteka tikisi, kad ateities istorikai studijuos populiarius internetinius memus, norėdami sužinoti apie XXI a. vizualinę ir internetinę kultūrą, panašiai kaip darome mes, studijuodami viduramžių dailę. Biblioteka taip pat surengė konkursą, kuriame memų kūrėjai varžosi dėl juokingiausio viduramžių memo titulo.

Nuoroda į „Viduramžių memų generatoriaus“ svetainę: medievalmemes.org

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Koninklijke Bibliotheek ir Heritage Tribune informaciją

Atnaujinta: 2021-06-22