Intriguojantis žaidimas „Pažink Lietuvą žaisdamas“ – internete

Internetinis žaidimas „Pažink Lietuvą žaisdamas“ verčia susimąstyti, ar iš tiesų mes taip gerai, kaip patys manome, pažįstame savo šalį, ar žinome jos kultūros paveldą, svarbiausius architektūros šedevrus, nacionalinius bei regioninius parkus, kitus istorinę, kultūrinę vertę turinčius objektus, ar domimės šalies kultūriniu gyvenimu, tradiciniais muzikos festivaliais.

Interneto portalas www.geoportal.lt yra Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros (LEII)  tikslių Lietuvos žemėlapių peržiūros pagal reikiamus paieškos objektus bei reikšminius žodžius (žr. puslapį adresu www.geoportal.lt/map/ ) internetinis leidinys. Žaidimas „Pažink Lietuvą žaisdamas“ sukurtas VĮ GIS centro (distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro) iniciatyva. Jo kūrėjai yra žemėlapių sudarymo profesionalai ir fanai. Jie tvarko ir šį portalą. Žaidimo interneto svetainės adresas – www.geoportal.lt/game/ .

Žaidimą pradedame lentelėje į specialiai tam skirtus laukelius suvedę savo elektroninio pašto adresą ir vardą. Tada iš karto prasideda įtampos pilnas žaidimas, kurio metu yra pateikiama 10 įvairiausių klausimų. Atsakyti turime per 60 sekundžių, pažymėti tašką Lietuvos žemėlapyje, nurodant, kur tas objektas, apie kurį teiraujamasi, yra. Klausimų spektras labai platus ir įvairiaplanis. Tarp jų yra ir tokių, pavyzdžiui:  kur randasi  didžiausias Lietuvos nacionalinis parkas; didžiausias baroko architektūros šedevras-vienuolynas, kuriame vyksta garsūs muzikos festivaliai; Žiemgalos žemuma; Zanavykų sostinė; kur vyksta muzikinis bardų festivalis? Atsakymo tikslumas matuojamas skirtumu tarp žaidėjo pažymėto taško žemėlapyje ir tikrosios objekto vietos kilometrais, kuriuos apskaičiuoja žaidimo programa. Po dešimties atsakymų sumuojami pažymėtų taškų netikslumai kilometrais. Jeigu rezultatas žaidėjo netenkina, žaidimą jis gali pakartoti.

Parengė Regina Matonienė

 

Atnaujinta: 2017-12-05