Scena be sienų: Japonijos scenos meno pasirodymų kolekcija

2021 m. vasario mėnesį Japonijos fondas (Japan Foundation) inicijavo projektą „Scena be sienų – Japonijos scenos meno pasirodymų kolekcija“ (Stage beyond borders – Selection of Japanese performances), kurio metu bus pristatyta 18-a japonų sceninio meno pasirodymų. Dėl pandemijos tarptautiniai teatro festivaliai buvo atšaukti, atlikėjams teko sustabdyti savo veiklą, o teatrai užsidarė. Projektas pasinaudojo išaugusiu virtualiu bendravimu kaip galimybe dalintis turiniu su japonų scenos menu besidominčiais žmonėmis įvairiose pasaulio vietose.  

Scenos menas laikomas viena ankstyviausių pramogų, kuri per nežinomus veikėjus ir įvairią aplinką pasakoja istoriją kartu teikiant vilčių ir užuominų apie realų pasaulį. Japonijos fondo atstovai tikisi, kad projektas padės scenos menu sudominti naujas auditorijas. Be to, atlikėjams tai yra puiki proga prisistatyti platesnei auditorijai, užmegzti kontaktus ir ateityje rengti gyvus pasirodymus užsienio teatruose, kai jų veikla vėl bus leidžiama.  

Pasirodymai subtitruoti penkiomis kalbomis: anglų, prancūzų, rusų, kinų ir indoneziečių. Jie apima tris žanrus: šiuolaikinio šokio, teatro bei tradicinio scenos meno. Japonijos tradicinio scenos meno serija sukurta specialiai šiam projektui ir yra puikus pradžiamokslis norintiems susipažinti su Noh, Kyogen, Bunraku ir Kabuki žanrų ypatybėmis. Projektas „Scena be sienų“ tiria, kaip kiekviena meno forma vystėsi ir kaip jos estetika ilgainiui įkvepia atlikėjus ir menininkus. Šiuo metu pamatyti 14 pasirodymų galima Japonijos fondo oficialiame YouTube kanale arba projekto puslapyje, kuriame trumpai pristatomi atlikėjai bei pasirodymai.

Projekto interneto svetainė: https://stagebb.jpf.go.jp/en/

Tekstą pagal viešai prieinamą www.jpf.go.jp informaciją parengė Kauno regiono muziejų skaitmeninimo centro vyr. metodininkė Daina Zozaitė

Atnaujinta: 2021-08-05