Jau veikia ir virtualus turas po Ignalinos krašto muziejų

Kol iš pasalų mūsų tyko klastingasis koronavirusas COVID-19, daugelis gyventojų vis dar nedrįsta dalyvauti viešuose renginiuose, lankytis muziejuose, tačiau tai nereiškia, kad su dalimi iš muziejų Jūs negalite susipažinti virtualiai.

Šiemet sukurtų naujų virtualių turų po Lietuvos muziejus vis daugėja. Internete jau prieinamas ir Ignalinos krašto muziejaus virtualus turas. Apsilankyti jame galite interneto naršyklėje surinkę adresą https://dev.vturai.lt/10_ignalina_lt/ . Čia Jūs turite galimybę pasigrožėti Ignalinos miesto ir muziejaus prieigų vaizdo įrašais, sukurtais tam naudojant dronus, panoraminėmis nuotraukomis, kuriose interaktyvūs taškai sufleruoja apie ekspozicijose esančius vertingiausius ir įdomiausius objektus. Aktyvavę juos, pamatysite  išdidintus minėtų objektų vaizdus, turėsite galimybę perskaityti apie juos išsamią informaciją. Tie, kas turi regėjimo negalią, šią informaciją galės perklausyti garsu. Prie dviejų eksponatų yra pateikti ir jų 3D skaitmeniniai vaizdai. Taigi, pasukinėję juos, galėsite šiuos eksponatus apžiūrėti tiek iš viršaus, tiek iš apačios, taip pat ir iš šonų. Virtualaus turo pradžioje Jus pasitiks gidas, kuris trumpai papasakos apie muziejų ir lydės Jus viso virtualaus turo metu iš vienos muziejaus ekspozicijų salės panoramos į kitą.

Tokius virtualius turus kuria Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kartu su kitais muziejais ir UAB „Lantelis“. Šios veiklos yra sudėtinė didžiulio Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir el. paslaugų projekto „Virtualus muziejus“ dalis. Jis įgyvendinamas 2018–2021 m., finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.  Iš viso, be kitų svarbių veiklų, šiemet yra numatyta užbaigti sukurti 25 virtualius turus po Lietuvos muziejų ekspozicijas ir virtualų turą po Vilniaus pilių teritoriją. Užbaigus įgyvendinti projektą, internete virtualūs muziejai bus pristatomi lietuvių ir anglų kalbomis.

Šiuo metu internete jau veikia ir projekto „Virtualus muziejus“ vykdymo metu sukurti šie virtualūs muziejų turai:

LM ISC LIMIS informacija

Atnaujinta: 2020-05-25