„Kaunas 2022“ projektas kviečia žemėlapiuoti Kauno tarpukario modernizmo architektūrą

Š. m. lapkričio mėnesį „Kaunas 2022“ besidominčius laikinosios sostinės architektūra kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Subjektyvus atlasas: Kauno tarpukario modernizmas“. Su kauniečiais ir modernizmo bendruomene visą mėnesį kartu dirbs ir kurs „Kaunas 2022“ rezidentas, subjektyvių atlasų kūrėjas Hugo Hererra Tobon. Projekto rezultatas – 2022 m. pasirodysiantys paroda ir leidinys. Dirbtuvės vyksta anglų kalba nuotoliniu būdu.

Kaunas 2022“ informaciniame pranešime rašoma:

Subjective Editions“ – tai leidybos iniciatyva, kartu su vietos bendruomene stimuliuojanti ir kurianti žemėlapiavimo leidinius. Kiekvienas jų – tai konkrečiai vietai rengiamas Subjektyvus atlasas, žymintis šalį, regioną ar geopolitinę būtį per asmeninę, pačių gyventojų perspektyvą. Kiekvieno leidinio kūrybinis procesas susideda iš serijos seminarų arba kūrybinių dirbtuvių, kurių metu vietinės kultūros įstaigos, menininkai, dizaineriai, kūrybingos ir jautrios asmenybės yra pakviesti žemėlapiuoti šalį, aplinką, kasdienį gyvenimą ar socialinius rūpesčius iš jų pačių perspektyvos. Asmeninis įsitraukimas yra pradinis taškas kuriant žmogišką, išskirtinį ir sąžiningą vaizdą. Kūrybinio proceso metu sukurta serija alternatyvių, atvirų kartografijų gali pasitarnauti kaip įkvepiantis, viešai pasiekiamas įrankis kritiškai kvestionuoti tai, kas atrodo objektyvu ir savaime suprantama.

Kartu su iš Kolumbijos kilusiu ir ne vieną regioną pasauliui pristačiusio projekto „Subjective atlas“ („Subjektyvus atlasas“) atstovu Hugo Hererra Tobon kuriamas Kauno tarpukario modernizmo subjektyvus atlasas bus apie paprastus, kasdieninius dalykus, kurie rūpi čia gyvenantiems žmonėms. Su įvairiomis kauniečių grupėmis dirbantis menininkas renka pasakojimus, istorijas, prisiminimus, emocijas, daiktus, vaizdus, nuotraukas, žemėlapius, įvairias kitas detales, iš kurių bus kuriamas bendras, subjektyvus Kauno tarpukario modernizmo atlasas. Projekto rezultatas – leidinys ir grafinio dizaino elementų: tekstų, fotografijų, piešinių kompozicijos, tapsiančios parodos apie Kauno modernizmo architektūrą dalimi, į kurios atidarymą pakviesime 2022-ųjų metų sausį.

Subjektyvus atlasas – tai pačių gyventojų kuriamos kartografinės publikacijos, žemėlapiuojančos Kauno tarpukario modernizmo architektūrą. Todėl dirbtuvėse kviečiami dalyvauti visi: tiek gyventojai, tiek artimai su šiuo paveldu susiję, tiek besidomintys asmenys, kuriuos norime pakviesti atskleisti šiuolaikinio žmogaus ir tarpukario modernizmo santykį bei suvokimą.

Susidomėję kviečiami registruotis: https://forms.gle/Guic7vepTMQZ9pq17

Daugiau informacijos apie projektą: https://modernizmasateiciai.lt/…/subjektyvus-atlasas…/

Tekstas parengtas pagal https://modernizmasateiciai.lt viešai prieinamą informaciją

Atnaujinta: 2020-11-10