Kauno apskrities viešoji biblioteka (KAVB) – pirmoji Lietuvoje, sukūrusi bibliotekos mobiliąją aplikaciją

Kauno apskrities viešoji biblioteka nuolat siekia savo vartotojams siūlyti bei teikti inovatyvias paslaugas. 2016 metais įgyvendindama projektą „(RE)STARTAS: e. paslaugos Tau“ sukūrė  programėlę (bibliotekos mobiliąją aplikaciją), skirtą išmaniesiems įrenginiams. Programėlė kurta siekiant kuo geriau patenkinti kasdienius bibliotekos lankytojų poreikius.

Įsidiegus programėlę galima naudotis virtualiu bibliotekos gidu: sistema nustato lankytojo buvimo vietą, padeda lengviau orientuotis bibliotekos erdvėje bei informuoja apie vykstančius ar artėjančius renginius. Ypač patogu pasiekti bibliotekos katalogą: rasti, užsisakyti norimą leidinį ar pratęsti grąžinimo laiką. Pateikta aktualiausia ir naujausia bibliotekos informacija, kontaktiniai duomenys, galima užduoti rūpimą klausimą bei dalyvauti apklausose.

Programėle lengva ir patogu naudotis net ir neįgudusiam vartotojui. Komunikacijos vadybos grupės vadovė Dovilė Gasiliūnė paaiškina, kad tai buvo pasiekta atidžiai renkant informaciją apie lankytojų poreikius: „atlikus vartotojų apklausą sužinojome, kokiais tikslais vartotojai naudojasi išmaniaisiais įrenginiais, koks galėtų būti kuriamos ir diegiamos bibliotekos mobilios aplikacijos aktualumas bei turinys. Apklausos rezultatai parodė, kad vartotojams aktualiausia informacija yra apie Elektroninį katalogą, apie bendrąją bibliotekos informaciją (kontaktai, darbo laikas), svarbiausias naujienas (vykstantys renginiai, akcijos ir pan.)“.

Programėlei startavus, stebima, kaip ji veikia, koks jos funkcionalumas, ar patogu ja naudotis vartotojams.

Daugiau informacijos apie mobiliąją aplikaciją skaitykite: https://www.kvb.lt/lt/bibliotekos-mobilioji-aplikacija

Programėlė nemokamai galima atsisiųsti:

Android vartotojui: https://goo.gl/nhU0hT

iOS vartotojui: https://goo.gl/CSjJO7

Parengė Gintautė Riabovaitė

Atnaujinta: 2017-05-16