Kauno regioninis valstybės archyvas pristatė virtualią edukacinę erdvę „Slaptažodis – archyvas“

Archyvų metais paskelbtus 2021-uosius galime pradėti tyrinėdami archyvinių dokumentų lobius naujoje interneto svetainėje „Slaptažodis – archyvas“, kurią pristatė Kauno regioninio valstybės archyvo archyvarai.

Svarbiais dokumentais ir aktualia informacija nuolat pildomoje virtualioje edukacinėje erdvėje sužinosite, kas saugoma archyvo filialuose Kaune, Alytuje ir Marijampolėje. Viešinamų archyvo dokumentų galėsite ieškoti pagal temas: miestas, žmonės, kultūra, istorija, valdymo institucijos. Taip pat šioje svetainėje archyvarams galėsite užduoti visus rūpimus klausimus, pasiūlyti savo turimus dokumentus Nacionaliniam dokumentų fondui, sužinoti apie archyvo rengiamas parodas ir ekskursijas.

Šiuo metu svetainėje galite apžiūrėti 19351936 metų afišas ir skelbimus, atspindinčius Tarpukario Kauno gyvenimą. „Tikimės, kad sukūrėme galimybę plačiau atverti archyvo duris ir aktyviau dalintis saugomais archyvinių dokumentų lobiais. Vienas tokių lobių – tarpukario Kauno miesto savivaldybės dokumentų fonde saugomi Skelbimų biuro dokumentai, kurie dėl savo fizinės būklės buvo sunkiai prieinami ir pasiekiami tiek visuomenei, tiek ir mums patiems – archyvarams“, – rašoma Kauno regioninio valstybės archyvo pranešime.

Tikimasi, kad edukacinė erdvė pasieks plačią auditoriją ir suteiks galimybę greitai ir patogiai susipažinti su archyve saugomu dokumentiniu paveldu.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Nuoroda į interneto svetainę: http://www.slaptazodis-archyvas.lt/index.php

Tekstas parengtas pagal viešai prieinamą Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos informaciją

Atnaujinta: 2021-01-08